REKLAMA
REKLAMA

POLSKA112: Pamiętajmy o osobach bezdomnych i samotnych

Kiedy na zewnątrz panują niższe temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

Policjanci kontrolują pustostany, klatki schodowe, piwnice, ogródki działkowe oraz inne miejsca, w których takie osoby mogą przebywać. Informują o adresach noclegowni. Głównym celem działań jest troska o los osób bez dachu nad głową, a także namawianie ich do skorzystania z oferowanej pomocy przez różne ośrodki.

Okres jesienno-zimowy jest czasem, kiedy nie tylko ludzie bezdomni narażeni są na wychłodzenie organizmu. Problem ten dotyczy również osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i zamieszkujących samotnie.

Przypominamy, że na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego znajdziemy informacje o pomocy dla osób bezdomnych. Dzwoniąc na bezpłatną infolinię 987 można uzyskać informacje o wolnych miejscach noclegowych w placówkach dla osób bezdomnych. Strona internetowa z informacjami Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego – odnośnik otwierany w nowym oknie.

Prosimy wszystkich o czujność i zainteresowanie się osobami, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia czy też wiek nie mogą o siebie zadbać czy też nie mają schronienia. Nasze zainteresowanie powinny wzbudzić osoby śpiące na ławkach w parkach czy przystankach autobusowych, zwłaszcza gdy robi się zimno i zapada zmierzch. Pamiętajmy, że telefon pod numer 112 może uratować życie.

KWP
fot. arch. Policji

15-11-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)