REKLAMA
REKLAMA

PROFESJONALNE CZYSZCZENIE: dachu, elewacji, kostki brukowej, paneli fotowoltaicznych

SANOK / PODKARPACIE. Firma AGRO-EKO-SERWIS prowadzi profesjonalne usługi czyszczenia i usuwania nagromadzonych zabrudzeń z paneli fotowoltaicznych – dachów – elewacji – kostki brukowej – maszyn rolniczych – i wiele innych!

 

Czy brudne panele wpływają na osiągi instalacji fotowoltaicznej?

Odpowiedź brzmi TAK nawet do 30%. Zabrudzenia emisyjne i atmosferyczne, pył, kurz, sadza, mech czy ptasie odchody ograniczają ilość światła docierającego do paneli PV, co za tym idzie ma to duży wpływ na efektywność całej instalacji fotowoltaicznej. Dbanie o czystość paneli fotowoltaicznych jest zatem bardzo istotne i konieczne.

Każde zalegające na powierzchni paneli fotowoltaicznych zabrudzenie, takie jak kurz, substancje oleiste, tłuszcze, pyłki, algi, osady organiczne i nieorganiczne, zapylenie chemiczne i inne na terenach około przemysłowych i wydobywczych, a także ptasie odchody i tym podobne, zmniejszają wydajność paneli fotowoltaicznych nawet do 30%!  W niektórych skrajnych przypadkach jeden zabrudzony i mniej wydajny moduł PV może spowodować spadek mocy całego układu paneli o ⅓! Mycie paneli fotowoltaicznych natychmiastowo wydłuża ich sprawność

Czy warto samodzielnie myć panele fotowoltaiczne?

Zacznijmy od tego że Twoja praca może zostać wykonana niedokładnie ze względu na trudne warunki jakie panują na wysokości. Do tego dochodzi możliwość wypadku takie jak upadek z wysokości, zarysowanie lub uszkodzenia paneli czy porażenie prądem!

Nie ryzykuj!

Zadzwoń do AGRO-EKO-SERWIS! Wykonujemy najwyższej klasy usługi używając profesjonalny sprzęt renomowanej marki KARCHER – iSOLAR 800 wykonany z nylonu, włókna zapobiegają zarysowaniu delikatnej powierzchni paneli fotowoltaicznych.

AGRO-EKO-SERWIS

Czerteż 194 A
38-500 Sanok

tel.: 538 150 389

kontakt@agroekoserwis.sklep.pl

www.agroekoserwis.sklep.pl

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

05-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook