REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Miasto sprzedało część Ogródka Jordanowskiego (ZDJĘCIA)

SANOK. Miasto sprzedało część Ogródka Jordanowskiego (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Miasto sprzedało część Ogródka Jordanowskiego. Jest to pokłosie propozycji burmistrza i decyzji Rady Miasta Sanoka z 2023 r., kiedy postanowiono wystawić na sprzedaż działkę przy ul. Langiewicza w Sanoku. Dziś teren ma już nowego właściciela.

Popularny Plac Zabaw w dzielnicy Wójtostwo został już okrojony po tym, jak kilka lat temu działkę, od prywatnego właściciela, nabył deweloper. Dziś w tym miejscu stoi już blok mieszkalny. W kwietniu 2023 r. radni zdecydowali z kolei o wystawieniu na sprzedaż sąsiadującej z nową budowlą części Ogródka Jordanowskiego. Chodzi dokładnie o teren przy ul. Langiewicza, pomiędzy nowo wybudowanym blokiem a pawilonem handlowym.

Teren został sprzedany, co potwierdzają wykonane dziś zdjęcia. Pojawiły się tabliczki z komunikatem „Nieupoważnionym wstęp wzbroniony”. Temat decyzji radnych był już poruszany na portalu eSanok.pl.

Debata nad sprzedażą kolejnej części Ogródka Jordanowskiego przy ul. Langiewicza (2023 r.):

 

Mapa terenu, którego dotyczyła sprzedaż, źródło: UM Sanok

Sprzedany przez miasto teren. Foto: archiwum redakcji

Ogródek Jordanowski, zdjęcia z 11 lutego 2024 r.:

* artykuł edytowany


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Miasto sprzedaje część Ogródka Jordanowskiego! (VIDEO, FOTO)

Grafika poglądowa. Fot. arch. UM Sanok, arch. red.


SANOK. Popularna górka zniknie z krajobrazu dzielnicy. Deweloper wybuduje mieszkania (ANKIETA)

11-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

gburmistrz Moskwy i Kijowa2024-02-11 13:59:57
0 0
Komu służy wyprzedawanie Sanoka? 1. Najpierw redukcja urzędników i wszystkich ich premii aż do momentu zaprzestania zadłużania miasta a nagrody dopiero gdy miasto będzie na plusie. 2. Rezygnacja z grabieży przyległych ziem należących do wiosek. 3. Doprowadzenie do zaprzestania dotacji nierentownych inwestycji typu plaża, lamki, rewitalizacja brzegów Sanu, mostu w krzaki, basenu szambowylewającego, dróg samozapadających się, plastikowych ryneczków z nieludzką opłatą i tak długo dalej.
Odpowiedz
pomocnik gburmistrza2024-02-11 14:01:59
0 0
lamki to niepotrzebne nikomu lampki świecące od Wszystkich Świętych do końca stycznia
WDR2024-02-12 11:28:31
0 0
I to jest skandal i niegospodarność władz w tym radnych w zarządzaniu nieruchomościami Miasta Sanoka. Kompletny brak strategicznego myślenia o przestrzeni publicznej. Tylko kasa ! Powolna likwidacja i podgryzanie takiego obiektu mającego służyć mieszkańcom sporego osiedla mieszkaniowego nie mieści się w głowie ! Planiści z PRL-u przewracają się pewnie już w grobie ! Ludzie opamiętajcie się. Taki plac to jest skarb w takim miejscu. Tyle się mówi o przestrzeni publicznej, kreowaniu możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu dla dzieci i młodzieży. Dorosłych zresztą też. Miasto buduje jakiś nowy marny placyk nad Sanem z drogami i znakami dla dzieci. Tutaj mają gotowy genialny przemyślany projekt dróg skrzyżowań itp., itd., który należy tylko zrewitalizować. Jak to wyglądało w latach osiemdziesiątych to co poniektórzy w wieku 40+ pewnie jeszcze pamiętają. Oczywiście jak na ówczesne i tak marne standardy. Teraz tylko kombinują co tu i gdzie sprzedać, wcisnąć blok, oczywiście nie martwiąc się gdzie później mieszkańcy maja parkować swoje samochody – więc parkują po chodnikach, skwerach i trawnikach. I tak to się dalej skończy w tym przypadku. Będzie dla dwóch nowych bloków brakować miejsc parkingowych, więc będzie dalej pretekst do podgryzania powierzchni ogródka jordanowskiego. W końcu dzieci zostaną z placykiem jak na zdjęciach z tzw. patodeweloperką. A to że dzieci jest coraz mniej to już inny temat…
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)