REKLAMA
REKLAMA

W sanockim skansenie już po żniwach. Internauci „To były piękne czasy”(ZDJĘCIA)

SANOK / MUZEUM BUDOWNICTA LUDOWEGO.  W sentymentalną podróż w czasie, co rok zabiera mieszkańców regionu Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. To już wieloletnia tradycja, kiedy pracownicy muzeum najpierw wysiewają zboża, a latem gdy przyjdzie odpowiedni czas, odbywają się żniwa. Żniwa inne niż wszystkie, bo z zachowaniem tradycyjnej formy.

Żniwa to nie tylko atrakcja muzeum, to ważny aspekt funkcjonowania obiektu. Ziarnem karmione są zwierzęta, które hodowane są na terenie muzeum, a słoma służy do pokrycia dachów. Łany zbóż idealnie wpisują się w krajobraz, i uzupełniają wizualnie przestrzeń między  drewnianymi zabudowaniami. 

W tym roku jak w większości gospodarstw, zboże dojrzało dość wcześnie. 

Na widok tych zdjęć wracają wspomnienie tych, którzy pamiętają takie obrazki ze swojego dzieciństwa czy młodości.

foto. Paweł Królikowski / Muzeum Budownictwa Ludowego Sanok  fb

14-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

w Domostawie odbywa się Transmisja z uroczystości odsłonięcia pomnika \"Rzeź Wołyńska\" Andrzeja Pityńskiego.2024-07-14 11:20:45
0 0
Odlana w brązie rzeźba przedstawia orła, którego korpus jest umieszczony w płomieniach, a na skrzydłach umieszczono nazwy miejscowości, których mieszkańcy zostali wymordowani przez UPA. W środku monumentu znajduje się wycięty krzyż, a w nim trójzębne widły, na które nabite jest ciało dziecka. U podstawy pomnika z jednej strony znajduje się rodzina z dziećmi w płomieniach, a z drugiej — także w płomieniach głowy dzieci nabite na sztachety płotu. Pomnik wraz z cokołem mierzy 20 merów wysokości i waży 14 ton.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)