Wilk na ulicach Leska. Ostrzeżenie dla mieszkańców, w pobliżu szkoła i przedszkole
LESKO. Niepokojące informacje napłynęły dziś do mieszkańców miasta. Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Lesku, na ulicach Słowackiego, Unii Brzeskiej oraz Widokowej widziany był wilk.
Sprawa jest o tyle poważna, że w tym rejonie znajduje się przedszkole oraz szkoła. Władze powiatu zaapelowały do rodziców i opiekunów, aby uprzedzili dzieci o zagrożeniu. Najmłodsi nie powinni poruszać się sami, należy unikać terenów zielonych i absolutnie nie zbliżać się do dzikich zwierząt.
Do wszystkich mieszkańców skierowano również apel o zachowanie szczególnej ostrożności. Zaleca się niewypuszczanie zwierząt domowych bez nadzoru, unikanie spacerów po zmroku oraz ograniczenie poruszania się w rejonie, gdzie zauważono drapieżnika.
– W przypadku zauważenia wilka nie podchodź, nie płosz i natychmiast powiadom odpowiednie służby – czytamy w komunikacie starostwa.
Wilki są gatunkiem chronionym i z reguły stronią od ludzi. Ich pojawienie się w terenie zabudowanym może jednak stanowić realne zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci i zwierząt domowych.
Służby monitorują sytuację. Mieszkańcy proszeni są o rozwagę i stosowanie się do zaleceń.
fot. zdjęcie poglądowe pixabay.com
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
GMINA KOMAŃCZA. Wilki widziane na prywatnej posesji [ZOBACZ VIDEO]
To nagranie z fotopułapki pokazuje moment płoszenia wilków w rejonie drogi Rzepedź – Turzańsk. Film zarejestrowano w pobliżu Zakładu „Nowy Styl” w Rzepedzi.
Jeżeli w Twojej okolicy pojawiły się dzikie zwierzęta, w tym wilki i niedźwiedzie – prześlij nam informacje lub nagrania na adres: redakcja@esanok.pl lub zadzwoń 13 46 44 338.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
TRAGEDIA W BUKOWCU. Niedźwiedzie zabiły 22 kozy. Wójt apeluje o zdecydowane działania! (VIDEO, ZDJĘCIA)
Wilki i niedźwiedzie pod lupą Sejmu. Poseł Uruski: „Czas na zdecydowane działania” (VIDEO)
Odstrzał, odłowienie? Poseł Piotr Uruski interwniuje w Sejmie (VIDEO)
Poseł Piotr Uruski ponownie alarmuje w Sejmie: „Populacja niedźwiedzi i wilków wymyka się spod kontroli”
Wizyta na stacji benzynowej i próba włamania do domu! Niedźwiedzica z młodymi szuka jedzenia (VIDEO, ZDJĘCIA)
Niedźwiedzica ruszyła do ataku. Dramatyczne sceny w Bieszczadach
Uwaga niedźwiedź! Ostrzeżenie w powiecie brzozowskim (VIDEO)
Niedźwiedzica znów w Polańczyku. Czy musi dojść do tragedii?
Poprzedni artykuł: Kompletnie pijany wiózł rodzinę w Bieszczadach. Miał blisko 3 promile
Udostępnij ten artykuł znajomym:
UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook
Tagi: Bieszczady, esanok, lesko24, Podkarpacie, powiat leski, wilk na ulicach leska, wilki




Wykop.pl






lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz
Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)