REKLAMA
REKLAMA

Kredyt mieszkaniowy znajdziesz na direct.money.pl! Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach

Marzysz o własnym mieszkaniu? Od tego marzenia dzieli cię zazwyczaj jeden problem – niewystarczające zasoby gotówki. Nie oszukujmy się – ceny mieszkań, szczególnie w większych miastach, mogą przyprawić o zawrót głowy. Ale to nie oznacza, że trzeba zrezygnować z marzeń i potulnie oddawać co miesiąc kilkaset lub kilka tysięcy złotych osobie, od której wynajmujesz lokum. Kredyt mieszkaniowy znajdziesz na direct.money.pl!

Nawet niewielkie, nie urządzone w pełni mieszkanie, ma nad tymi, które dotąd wynajmowałeś jedną zasadniczą przewagę – będzie twoje. Nawet jeśli to marzenie wydaje ci się mrzonką, masz wiele możliwości, dzięki którym możesz je spełnić. Kredyt mieszkaniowy znajdziesz na direct.money.pl.

 
1. Kredyt mieszkaniowy na direct.pl – jak uzyskać kredyt przy niskich dochodach?
 

Odwiedziłeś już kilka banków. Przewertowałeś sieć wzdłuż i wszerz. Wiesz, że – mimo najszczerszych chęci – pozostaje jedna, znacząca przeszkoda na drodze do tego, byś mógł kupić własne mieszkanie – niskie dochody. Nawet jeśli są regularne, bank może stwierdzić, że są też niewystarczające. Co w takiej sytuacji?

Najlepszym, a właściwie jedynym wyjściem z sytuacji, jest znalezienie współkredytobiorcy. Najlepiej takiego, który ma stabilne, wysokie (tzn. odpowiednio wyższe od twoich) dochody. I dobrą historię kredytową.

Nie wszyscy mają świadomość, że współkredytobiorcą wcale nie musi być osoba należąca do bliskiej rodziny. Choć oczywiście takie rozwiązanie nasuwa się samo i jest najbardziej powszechne, twoim współkredytobiorcą może nawet zostać całkowicie obca ci osoba. Albo znajomy, z którym nie jesteś spokrewniony.

Z oczywistych przyczyn, takie rozwiązanie ma wiele mankamentów. Bardzo ciężko znaleźć kogoś, kogo można obdarzyć zaufaniem na tyle głębokim, by związać się kredytem hipotecznym. Ale gdy marzysz o własnym mieszkaniu, na które cię nie stać ze względu na niskie dochody, wiedz, że nie jesteś bez wyjścia. Bywa i tak, że kredyt hipoteczny niszczy relacje między dwojgiem bliskich sobie osób. Albo odwrotnie – to on pozostaje jedynym spoiwem relacji. Oczywiście oba te przykłady są skrajne i bardzo przykre, ale zdarzają się w codziennym życiu. Dlatego – szukając współkredytobiorcy – należy przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem, myśleć trzeźwo, przyszłościowo i odpowiedzialnie. Emocje są złym doradcą finansowym.

Musisz jednak pamiętać, że kredyt należy spłacić zanim najstarszy kredytobiorca skończy 70 lat.

 

2. Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego: czy to w ogóle możliwe?
 

Wiele osób przez długie lata podąża za kwotą, określaną jako ”wkład własny”. Bywa tak, że już zgromadzenie tych pieniędzy stanowi nie lada wyzwanie. Czy istnieje zatem możliwość wzięcia kredytu hipotecznego bez wkładu własnego?

Odpowiedź niestety nie napawa optymizmem. Na rynku nie występuje coś takiego, jak kredyt hipoteczny bez wkładu własnego.

Zaoszczędzone lub zdobyte środki finansowe, stanowią niepodważalną podstawę ku temu, by otrzymać kredyt. Z własnej kieszeni musisz wyłożyć minimalnie 20% całościowej kwoty. Są oczywiście banki, które oferują kredyt przy 10% wkładu własnego. Ale musisz mieć świadomość, że w takim wypadku wzrastają koszty kredytu. Być może warto zatem zaczekać na to, aż uda się zgromadzić kolejnych 10%?

Warto pamiętać, w jaki sposób ”myślą” banki. Zbyt duże ryzyko kredytowania nie leży przecież w interesie żadnego z banków.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

03-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook