REKLAMA
REKLAMA

MOST NA SANIE: Drugi będzie w powiecie brzozowskim. Tańszy i dłuższy (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Niemal równocześnie rozpoczęły się prace przy budowie mostu na Sanie w Sanoku jak i w Obarzymie w powiecie brzozowskim. Przygotowanie oraz projektowanie mostu w powiecie brzozowskim trwało 2 lata. Rządowe dofinansowanie wynosi 80%, a całość zadania została wyceniona na 46 700 000 zł. Sprawdzamy, jak wygląda postęp prac na placu budowy w Jabłonicy Ruskiej, po prawej stronie Sanu.

Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu w lipcu ubiegłego roku, most, który ma połączyć miejscowość Obarzym z Jabłonicą Ruską, ma liczyć ponad 300 metrów długości i prawie 15 metrów szerokości, z dwukierunkową jezdnią oraz ścieżką pieszo-rowerową. W projekcie przewidziano również dostępność infrastruktury dla pojazdów ciężkich. Podobnie jak w przypadku mostu na Sanie w Sanoku, w Obarzymie oraz w Jabłonicy Ruskiej pracuje firma Sarinż Sp. z o.o.+

Przypomnijmy, że długość przeprawy mostowej na Sanie w Sanoku to 235 metrów, a szacowana wartość inwestycji w październiku ubiegłego roku wynosiła 110 168 142,69zł, czyli o prawie 63 i pół miliona złotych więcej niż most w powiecie brzozowskim.

 

foto: Biuro Inżynierskie MostRes/ Powiat Brzozowski

ZOBACZ TAKŻE:

Most na Sanie. Prace m.in. w korycie rzeki (FOTO)

MOST NA SANIE: Prace przy linii brzegowej. Utrudnienia dla kierowców (VIDEO, ZDJĘCIA)

MOST NA SANIE: Inwestycja w toku. Sprawdzamy jak wygląda postęp prac (ZDJĘCIA)

źródło: Powiat Brzozowski
foto: Red.

 

 

08-08-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Kiepskie porównanie2024-08-09 11:36:21
0 0
Porównanie kosztów należałoby chyba wziąć 46 mln do 78 mln (110 mln to koszt dwóch inwestycji, most + drogi i rondo). Poza tym to są dwa całkowicie różne konstrukcje. Most w Sanoku będzie szerszy, podwójny ciąg pieszo-rowerowy i zapewne również nośność z innymi parametrami.
Odpowiedz
Most na Sanie w Sanoku.2024-08-09 15:57:10
0 0
Jeśli chodzi o koszty mostu w Sanoku to wszyscy wiedzą że obejmują one przede wszystkim wały przeciwpowodziowe wzdłuż całej długości Stanu przebiegającej przy działkach które leżą na terenach zalewowych, m.in. kupione przez właściciela GEO EKO ,,Sosenki". Po zakończeniu budowy mostu wystarczy przekwalifikować te wszystkie działki na budowlane i ruszy deweloperka na terenach gdzie mieszkańcy Sanoka mogli czynnie wypoczywać, spacerować w pięknych krajobrazowo terenach, itp. Ale lokalizacja mostu była celowo zaplanowana w tym miejscu i teraz wie o tym większość sanoczan. Można było wybudować most za mniejsze pieniądze i resztę przeznaczyć np. na tak potrzebny dom spokojnej starości?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)