REKLAMA
REKLAMA

Patriotyzm i edukacja obronna dla kolejnych pokoleń

Terytorialsi z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej ruszyli do szkół z projektem „Edukacja z wojskiem”. Żołnierze 3PBOT odwiedzą ponad 70 szkół w regionie.

Program edukacyjno-obronny został przygotowany i jest realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych trzygodzinnych zajęć w szkołach łączących teorię i praktykę.

We wtorek 22 października 2024 roku, w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem”, żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzili uczniów klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej Nr 27 w Rzeszowie. Podczas spotkania wojskowi szkoleniowcy przeprowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu wojskowości, obronności i bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej.

Przez najbliższe tygodnie żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady OT odwiedzą ponad 70 szkół w naszym regionie. Podczas realizacji przedsięwzięcia „Edukacja z wojskiem”, uczniowie poznają zasady alarmowania, podstawy ewakuacji i schronienia, sposoby szukania i wzywania pomocy. Celem jest nie tylko nauka, ale także kształtowanie postaw, które mogą uratować ludzkie życie oraz rozwijanie wartości patriotycznych.

Druga edycja ogólnopolskiego programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem” rozpoczęła się 21 października i potrwa do 13 grudnia 2024 roku. Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych z wyjątkiem klas VIII szkół podstawowych i klas szkół ponadpodstawowych, w których realizowany jest przedmiot edukacja dla bezpieczeństwa.

Tekst: ppor. Magdalena Mac

Zdjęcia: st. kpr. Michał

25-10-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

prof. Bogusław Wolniewicz2024-10-25 21:22:48
0 0
Patriotyzm to solidarność z własnym narodem i jego losem a to znaczy także solidarność z jego historią i z jego kulturą i z jego sposobem życia, bo naród to jest wspólnota trwająca przez wieki. Nie tylko te pokolenia, które teraz żyją lecz także te pokolenia, które minęły i te pokolenia, które po nas nadchodzą. Tak więc naród to jest coś czego ja jestem cząstką a czego trwanie wykracza daleko po za horyzont mojego trwania. A solidarność z moim narodem na tym polega, że jego losy, które jak mówię wykraczają daleko po za horyzont mojego życia nie są mi obojętne, że obchodzi mnie także co będzie się dziać z moim narodem także także wtedy gdy mnie już nie będzie.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)