REKLAMA
REKLAMA

Straż Graniczna odzyskała skradzione pojazdy warte 235 tys. zł

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali kolejne sukcesy w walce z przestępczością samochodową. W ostatnich dniach dzięki współpracy z krajowymi i zagranicznymi służbami odzyskano dwa pojazdy, których łączną wartość oszacowano na 235 tys. złotych.

Pierwsza sprawa dotyczyła samochodu marki Isuzu D-Max o wartości około 160 tys. złotych. Pojazd został zlokalizowany dzięki sprawnej wymianie informacji pomiędzy funkcjonariuszami Wydziału Operacyjno-Śledczego Bieszczadzkiego Oddziału SG, policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Lublinie, funkcjonariuszem Policji francuskiej pełniącym służbę na podkarpackiej granicy w ramach misji Frontex oraz francuską Policją.

W toku działań ustalono, że samochód został przywłaszczony na szkodę polskiej firmy leasingowej. Auto zatrzymano na terytorium Francji, gdzie dalsze czynności prowadzą miejscowe służby.

Do kolejnego zatrzymania doszło 23 czerwca na przejściu granicznym w Medyce. Do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się 44-letni obywatel Ukrainy kierujący samochodem marki Renault Master z 2023 roku.

Podczas kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że pojazd o wartości około 75 tys. złotych figuruje w międzynarodowych bazach jako skradziony. Kradzież została zgłoszona we Francji. Kierowca został przesłuchany w charakterze świadka, natomiast samochód przekazano Policji do dalszych czynności.

Jak informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, od początku 2026 roku funkcjonariusze samodzielnie oraz we współpracy z innymi służbami odzyskali już ponad 70 pojazdów o łącznej wartości przekraczającej 9 milionów złotych.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

24-06-2026


Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)