Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Tomczak

Obóz pracy czy firma europejska?

28 postów w tym temacie

Chciałbym się dowiedzieć jak są przestrzegane prawa pracownicze w prywatnych firmach w Sanoku i okolicy. Proszę się wypowiedzieć w tym temacie.

Każdy prywaciarz to złodziej oszust praca u nich to jak obóz koncentracyjny chcieli by pracować cały czas a  Ukraińcy po 12 h pracują brak wody do pica upały na hali po 36 i więcej jak przychodzi inspekcja wszędzie gdzie jest szkodliwa praca niebezpieczna jest wyłączana i tabliczka awaria komu by to się zgłaszało zawsze im o dziwo uchodzi bo chyba maja wszystkich przekupionych później piją między sobą i gadają jak oszukiwać ile płacić kogo maja w kieszenie czas by to kolesiostwo rozwiązać ale inspekcja milczy zapowiada wizyty i chodzi gdzie chce pracodawca porażka i tyle ale jest mały plus wypłaty wyższe 

1 osoba lubi to

Zakłady pracy tzw chronionej, zapierdalasz jak zdrowy, o 15 pytasz się czy można iść do domu, rozładunek Tira gołymi rękoma, więcej jak najniższa krajowa to możesz pomarzyć, przyjęcia tylko dla osób z grupą inwalidzką. Nie myślisz o chorobie, zapierdzielasz - świetna rehabilitacja. 

1 osoba lubi to

Robota u byznesmenow sanockich to droga do nikąd dobra na krótko.  Jak nie masz wyjścia. A jak masz parę groszy i możliwości to rób na siebie a nie dla kogoś. Później i tak ci podziękują bo zatrudnia młodszego który będzie robił za mniej i koło się kreci. Nie wszyscy oczywiście są wyjątki których policzysz na 1 ręce 

1 osoba lubi to

We wszystkich zakładach tak jest że przychodzi inspekcja pracy udaje że nic nie widzi. A ludzie robią w dużym zapyleniu, halasie i ogólne w syfie. To jest jedna mafia. 

Nie chcecie, nie pracujcie. Kto wam każe? Większości to i tak nie da sie zadowolić. Dasz 3tys to nosem ruszają, dasz 6tys to jeszcze bardziej. Dlaczego? Bo według waszego małego mózgu myślicie ze jak da 6tys to stać go na więcej. Pewnie ze stać. Ale to pracodawca który zaczynał od zera z kredytem pod hipotekę zaryzykował przyszłość swoją i rodziny. A wam dupy z kanapy sie nie chce ruszyć. Nie No Sorki!!!  Zapomniałem że jeszcze po browara i lotka skreślić ( i o to wasze całe ryzyko i pomysł na życie ). Nie No znowu sie pomyliłem. Przepraszam!!! Macie jeszcze jeden pomysł: państwo da!!!  Popieprzone nieroby!!!!!!

Nie rozmawiamy tutaj tylko o wynagrodzeniu tylko o traktowaniu pracowników, tym którym zależy na pracy w zakładzie będą pracować za 2.5 netto tutaj chodzi też o traktowanie pracowników, warunki pracy, i brak wyzysku przez pracodawcę szanuj pracownika a sam będziesz szanowany i poważany. A wszystkich tych którzy pracują na etacie dopinguje do zakładania własnej działalności,naprawdę warto próbować.

A co to za pytanie ? jakie prawa ? porządek tego świata jest taki że albo dajesz komuś po czterech literach albo bierzesz od kogoś po czterech literach  a jeżeli ci się to nie podoba to napisz skargę przytrocz ją do osła i wyślij  ją Mojżeszowi na pustynię  , niech to prawo uwzględni.

Mają nas gdzieś , żądnego respektowania praw , robią co chcą i nie wszystkich PIP wyłapie.

Daj zarobić 3 tyś. to przyjdę do Ciebie do pracy. Jestem pracowity, punktualny, nie pije i nie palę. 

23 hours ago, Guest Olo11 said:

Nie chcecie, nie pracujcie. Kto wam każe? Większości to i tak nie da sie zadowolić. Dasz 3tys to nosem ruszają, dasz 6tys to jeszcze bardziej. Dlaczego? Bo według waszego małego mózgu myślicie ze jak da 6tys to stać go na więcej. Pewnie ze stać. Ale to pracodawca który zaczynał od zera z kredytem pod hipotekę zaryzykował przyszłość swoją i rodziny. A wam dupy z kanapy sie nie chce ruszyć. Nie No Sorki!!!  Zapomniałem że jeszcze po browara i lotka skreślić ( i o to wasze całe ryzyko i pomysł na życie ). Nie No znowu sie pomyliłem. Przepraszam!!! Macie jeszcze jeden pomysł: państwo da!!!  Popieprzone nieroby!!!!!!

Masz nasranę we łbie i to nieźle , typowy pseudo karierowicz -wyzyskiwacz. Ciulu jeden to ze ktoś zaryzykowal i otworzył firmę to chwała mu za to,z tego ma grosz i satysfakcję ale nie daje mu to prawa aby wyzyskiwal innych. Mieszkam za granicą i tutaj pracodawca ma szacunek dla pracownika , podam przykład myślenia w Niemczech.  Znam restauracje w której przez wiele lat dobry kucharz zarabiał więcej od szefa, gdyż ten szef wiedział ze dzięki niemu on tez ma zysk , w Polsce takie coś jest nie do przyjęcia.  Od zachodu dzieła was lata świetlne w mentalności.  A niby wszyscy katolicy, bierzecie śluby , chodźcie do kosciola itd a gdzie miłość bliźniego, w du...ie?

kołchozu na  przemyskiej i tak nic nie  przebije - szczególnie zima -20 st i praca na magazynie  :) kto tam pracowal  ten  wie ocb

nie mieszaj Mojżesza i osła do tematu , ty nawet do tego drugiego nie dorastasz do pięt (kopyt)

Pracownicy to nie ludzie. W Sanoku biedacy w Mercedesach traktują każdego jak zło konieczne.

Byle jak najmniej zapłacić i za 50 zł by chcieli skalę przeorać.

Mafia i tyle. 

Zmówili się żeby płacić wszystkim tak samo, więc nie masz szans gdzie uciec.

Traktowanie takie samo jak w Auschwitz. 

Jak godzisz się nawet na to, że ci na głowę nasraja to ok. 

A jak coś to wypad

O jakich firmach mowa? Nie jestem z Sanoka i nie wiem za dużo na ten temat. Według Was czego się najbardziej wystrzegać?

Nikt tutaj ci nie powie publicznie bo i tak admin wykasuje. To prawda że zmowa jest w tych większych zakładach wiem to z pewnych źródeł. Musisz popytać w cztery oczy. Ktoś tam wyżej dobrze napisał że polaczki byznesmeny chcą się dorobić a innym w zamian wiele nie dać. Dlatego jeśli dalej będą się ludzie godzic na wyzysk to sytuacja się nie zmieni.

Do emigranta. 

Stary ty sie z koniem na łby pozamieniałeś. Kucharz więcej od właściciela. Przestań bajki pisać. 

Chodzi o to że u większości Polaków mentalność jest taka że im bardziej pracodawca szanuje a nawet pomaga jeśli  jest taka potrzeba to jest wykorzystywany lub okradany. Nie mowię że wszyscy ale większość pracowników tak robi. Czy to w Polsce czy na emigracji. Może w dużych zakładach pracy jest cos nie tak. Tam właściciel nie spotyka podrzędnych pracowników to olewa wszystko. Tu sie zgodzę. Ale mniejsi przedsiębiorcy ci co mają kontakt ze swoimi ludźmi na codzień w większości są Ok. Zawsze znajdzie się kilku co są pustymi wyzyskiwaczami ale 90 na 100 podchodzą do swoich pracowników z szacunkiem. Jeśli tam gdzie pracujesz jest zle to zmień pracę. Nie bój sie i wysiądź z tego pociągu. Idź gdzie indziej a nie płacz w poduszkę jak dzieciak że ci zle. Bądź mężczyzna i zmień to. Proste. 

W Trepczy jest firma gdzie nawet Ukraińcy nie chcą już robić. 

14 minutes ago, Guest Olo11 said:

Do emigranta. 

Stary ty sie z koniem na łby pozamieniałeś. Kucharz więcej od właściciela. Przestań bajki pisać. 

Chodzi o to że u większości Polaków mentalność jest taka że im bardziej pracodawca szanuje a nawet pomaga jeśli  jest taka potrzeba to jest wykorzystywany lub okradany. Nie mowię że wszyscy ale większość pracowników tak robi. Czy to w Polsce czy na emigracji. Może w dużych zakładach pracy jest cos nie tak. Tam właściciel nie spotyka podrzędnych pracowników to olewa wszystko. Tu sie zgodzę. Ale mniejsi przedsiębiorcy ci co mają kontakt ze swoimi ludźmi na codzień w większości są Ok. Zawsze znajdzie się kilku co są pustymi wyzyskiwaczami ale 90 na 100 podchodzą do swoich pracowników z szacunkiem. Jeśli tam gdzie pracujesz jest zle to zmień pracę. Nie bój sie i wysiądź z tego pociągu. Idź gdzie indziej a nie płacz w poduszkę jak dzieciak że ci zle. Bądź mężczyzna i zmień to. Proste. 

Stary podam Ci inny przykład,  skoro nie wierzysz o tym kucharzy.  Kilka lat temu moja zona pracowała w bardzo małej firmie 8 osób gdzie szef co 2-3 godz chodził i pytał się komu zrobić kawy lub herbaty, i przynosił.  A jak było dużo roboty to nie kazał zapierdzielac tylko przychodził do ludzi , stawał kogo nich i jak równy z równym pracował.  To nie żadne bajki tylko fakt. Pokaż mi w Polsce ze gdzieś tak jest. Oczywiście ze ciule tez się zdarzają ale to rzadkość.  A bajki to ty piszesz. Na 100 szefów 90 jest ok .  Buuuuhhhhhaąa chyba że ty nie wiesz co to jest być ok. W Polsce pracowałem w kilku firmach i tylko w jednej było ok. Poza tym pokaż mi w którym miejscu napisałem ze mi źle bo piszesz mi o byciu mężczyzna żebym zmienił prace itd . Nic takiego nie pisałem koleś a wręcz przeciwnie jest mi tu wyśmienicie jeśli o to chodzi więc czytaj ze zrozumieniem a nie wymyślaj chorych teorii

zgadzam się z tobą pracowałem w Belgi tyle że firma była potężna dwóch szefów (braci) dymali gorzej jak pracownicy .tak masz rację co chwilę przerwy kawa ciastka i kur.. jakoś nic się nie działo że się siedzi mało tego ludzie przychodzili o siódmej oni już robili szliśmy o 15 do domu oni zostawali sprzątać .tak było .a u nas posadzi babeczkę z rentą albo emeryturą do kiosku a sam w knajpie opowiada jak to kase robi śmiech .w tej chwili pracuję na terenie Sanoka tyram jak wół siadł mi kręgosłup (nie, nie budowlanka) i chu.. z tego .co do inspekcji pracy to banda stworzona żeby darmozjady mogli mieć dochód bo by zdechli z głodu .co to znaczy że inspekcja przed kontrolą ma powiadomić zakład pracy dużo wcześniej ? a na dodatek jak przyjadą to jeszcze ciecia się pytają czy można wejść kur... wpadam jak ABW,CBA i czeszę co się da a nie kawka i wyjście potem na zakład .co do OLO ty jesteś debil i szkoda komentować to co napisałeś .FAJNIE ŻE JEST TAKIE FORUM KIEDYŚ BY MOŻNA  BYŁO OPISAĆ FIRMY CO MOŻNA U NICH PRACOWAĆ A KOGO OMIJAĆ Z DALEKA NP.TAKICH JAK OLO ))

ktoś wie jak jest w autosanie ? jakieś opinie itd

Cytat

.co do OLO ty jesteś debil i szkoda komentować to co napisałeś .FAJNIE ŻE JEST TAKIE FORUM KIEDYŚ BY MOŻNA  BYŁO OPISAĆ FIRMY CO MOŻNA U NICH PRACOWAĆ A KOGO OMIJAĆ Z DALEKA NP.TAKICH JAK OLO ))

Prezesi/właściciele jak i szare nieroby powinni dbać o wizerunek firm ,ale jak  nierób będzie lojalny  jak ciągle jest nękany i poniżany na każdym kroku. Nie neguję rozwoju tych firm, z  sanockiego rejonu wychodzą produkty znane na całym świecie : pass stomil,ciarko huta justyna automet centurion i wiele innych (nie znam dokładnych nazw ale każdy wie o jakie firmy chodzi)..Co chwilę w mediach widzimy jakie mają osiągnięcia ,wyróżnienia , przeróżny jest kaliber  zdobyczy na rynku polskim i międzynarodowym .Jest pięknie .

Do momentu kiedy nierób upomni się o swoje,I tu zaczyna się hipokryzja ,teksty :załóż sobie firmę ... nie pasi to bye ,nie pozwolę zaprzepaścić dorobku firmy,jesteś nagannym i muszę cie temperować ...itp. etc. lecą non stop .Dzieje się tak dlatego bo pracodawca założył z góry że przyjdą nieroby i będą go okradać ,pić i spać po kątach.Fakt jest taki że firmy te działają i,profitują z powodzeniem spory czas (nie znam dokładnej historii ale na pewno to jest kilkanaście lat lub więcej) pomimo szkodliwej działalności nierobów.

restaruacja w ktorej pracownik zarabie wiecej od wlasciciela dobre :)to musi byc restaracja przez duze R :),ale w UK tez sa restaracje gdzie Polacy na zmywaku zarabiaja wiecjej od szefow ,bo to sa dobrzy szefowie nie katoliki jakies tyko anglikany i nie lataja codziennie do kosciola ......

On 6/8/2018 at 3:25 PM, Guest do emigranta said:

zgadzam się z tobą pracowałem w Belgi tyle że firma była potężna dwóch szefów (braci) dymali gorzej jak pracownicy .tak masz rację co chwilę przerwy kawa ciastka i kur.. jakoś nic się nie działo że się siedzi mało tego ludzie przychodzili o siódmej oni już robili szliśmy o 15 do domu oni zostawali sprzątać .tak było .a u nas posadzi babeczkę z rentą albo emeryturą do kiosku a sam w knajpie opowiada jak to kase robi śmiech .w tej chwili pracuję na terenie Sanoka tyram jak wół siadł mi kręgosłup (nie, nie budowlanka) i chu.. z tego .co do inspekcji pracy to banda stworzona żeby darmozjady mogli mieć dochód bo by zdechli z głodu .co to znaczy że inspekcja przed kontrolą ma powiadomić zakład pracy dużo wcześniej ? a na dodatek jak przyjadą to jeszcze ciecia się pytają czy można wejść kur... wpadam jak ABW,CBA i czeszę co się da a nie kawka i wyjście potem na zakład .co do OLO ty jesteś debil i szkoda komentować to co napisałeś .FAJNIE ŻE JEST TAKIE FORUM KIEDYŚ BY MOŻNA  BYŁO OPISAĆ FIRMY CO MOŻNA U NICH PRACOWAĆ A KOGO OMIJAĆ Z DALEKA NP.TAKICH JAK OLO ))

Nareszcie piszesz jak człowiek.  Bardzo szkoda ze pracujesz w takich warunkach ze siada ci kręgosłup. Ja mimo tego że czasami mam ciągoty do tego żeby wrócić to póki co nie ma szans żeby tak pracować za marny grosz. Ale szacun dla ciebie ze chcesz żyć w Polsce . Powodzenia i życzę lepszej pracy albo założenia własnego interesu. Trzymaj się 

SWitam.Mam do was pytanie bo oferuja mi pracę w Stomilu na Z-2 i obiecują wyjazdy zagranicę.Czy to tylko obiecanki bo nie mają ludzi do pracy czy faktycznie można dobrze zarobić i wyjechać w delegację zagranice ,mowa tutaj o pracowniku fizycznym 

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0