Automatyczne generowanie napisów
Napisy do filmów – generowanie czy tworzenie
Napisy do filmów można utworzyć i dodać na 2 sposoby:
- dodanie ręczne,
- dodanie automatyczne.
Ręczne dodanie napisów do filmu
Ręczne dodanie napisów wiąże się z ciężką, długą i żmudną pracą. Jest wiele programów online i offline oferujących taką funkcjonalność. Są to programy bardzo łatwe w obsłudze, nie wymagającej specjalistycznej wiedzy informatycznej. Każdy, kto zna obsługę komputera poradzi sobie z ręcznym dodaniem napisów do filmu. Generalnie dodanie napisów do filmu sprowadza się do odsłuchania kwestii usłyszanej w filmie i wpisanie jej w odpowiednim momencie. Program zapisze efekt naszej pracy do pliku w odpowiednim formacie. Po takiej operacji będziemy mieli możliwość włączenia i wyłączenia napisów w trakcie oglądania filmu.
Wykonanie napisów ww. metodą zajmuje średnio 1:15 czasu – 1 minuta filmu – 15 minut pracy.
Automatyczne dodanie napisów – generowanie
Metoda znacząco różniąca się od sposobu „ręcznego”. Identyczny efekt, czyli plik z napisami osiągniemy w błyskawicznym czasie. Wykonanie napisów to czas 1:2 – 1 minuta filmu to ok. 2 minuty pracy. Tą metodą napisy do filmów możemy wykonać np. na stronie www.napisy.pro lub TransmisjeSesji.pl
Dlaczego tak szybko? Ponieważ w tej metodzie wykorzystujemy sztuczną inteligencję do wygenerowania napisów a nasza praca to jedynie weryfikacja tego co zostało stworzone przez system. Koszty związane z wygenerowaniem są wielokrotnie niższe od wartości czasu poświęconego na manualne przygotowanie napisów.
Integracja napisów z filmem
System napisy.pro pozwala na automatyczne złączenie napisów z nagraniem wideo. Wystarczy 1 kliknięcie. Po odczekaniu kilkunastu minut można pobrać gotowy film z napisami i przesłać go na dowolną platformę – np. YouTube lub Facebook.
Napisy zintegrowane z filmem – tzw. napisy otwarte – mają zarówno zalety jak i wady. Główną (i jedyną) zaletą integracji napisów z filmem jest wygoda i brak potrzeby przesyłania 2 plików aby napisy były wyświetlane. Najważniejszymi wadami są:
- dodatkowe transkodowanie oraz możliwa utrata jakości filmu,
- nadpisanie obszaru filmu w miejscu wyświetlanie napisów,
- ponowne transkodowanie całego filmu w przypadku dokonania zmian w napisach…
Napisy w filmie – dlaczego warto?
Główną zaletą filmu posiadającego napisy jest jego dostępność. Każda niepełnosprawna osoba ma możliwość zapoznania się z treścią filmu. Bardzo ważnymi argumentami są również:
- wyższe pozycjonowanie filmu np. w portalu YouTube,
- możliwość automatycznego przetłumaczenia napisów na inny język co znacząco wpływa na jego zasięg oraz oglądalność,
- zwiększone przychody związane z dużo większa oglądalnością,
- budowanie dobrego wizerunku producenta filmu,
- możliwość odtwarzania filmów w warunkach kiedy nie można włączyć głosu (praca, wykłady na uczelni itp…).
- materiał wideo będzie bardziej popularny wśród innych materiałów w konkretnym portalu.
Automatyczne generowanie napisów do filmów
Jak widać automatyczne generowanie napisów do filmu jest najszybszą i najprostszą metodą aby nasza produkcja stała się dostępna nie tylko dla osób niepełnosprawnych ale również dla wszystkich, którzy są w danym momencie nie mogą włączyć głosu. Chcesz mieć napisy w kilkanaście minut? Sprawdź ofertę na www.Napisy.PRO