Blog

Msza online – czy wrócimy do uczestnictwa przez internet?

Msze przez internet – online

Msze nadawane przez internet zyskują na popularności… Dlaczego? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule. Msza online to nowa rzeczywistość dla wiernych, dlatego niektórzy mogą czuć się „nieswojo” .

Pandemia? Nie ona niczego nie zapoczątkowała

Transmisje mszy świętych funkcjonują od bardzo dawna. Właściwie to od kilkudziesięciu lat msze i wiele innych religijnych uroczystości jest transmitowanych za pośrednictwem mediów.  Transmisje były dostępne tylko dla niektórych parafii, ze względu na bardzo wysokie koszty związane z organizacją transmisji. Związane one były z  zapewnieniem sprzętu, obsadą stanowisk serwisowych oraz realizatorskich. Pandemia miała natomiast wpływ na naturalny rozwój mszy online.

Msza online – redukcja kosztów przez rozwój technologii

Boom informatyczny to potężne przyśpieszenie rozwoju mocy obliczeniowej procesorów. Coraz większe możliwości układów scalonych w bardzo szybkim czasie otworzyło wiele nowych możliwości. W odniesieniu do sprzętu wykorzystywanego do mszy online, to właśnie zastosowanie bardzo wydajnych procesorów w kamerach IP spowodowało iż stały się one normalnymi, samodzielnymi komputerami umożliwiającymi transmisję bez udziału komputera nadającego sygnał. Ważnym atutem takich kamer jest ich solidność wykonania. Generalnie do mszy online wykorzystuje się kamery przemysłowe z odpowiednimi możliwościami. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na to, że kamery przemysłowe projektowane są do pracy ciągłej, czyli 24/dobę. To właśnie sprawia że nadają się one idealnie do pracy w kościołach. Jeśli wybierzemy kamerę dobrej marki – można założyć, że będzie ona działała kilka lat całkowicie bezawaryjnie. Na stronie Msze.LIVE można znaleźć wiele kościołów, z których jest transmitowana msza online 24h/dobę przez cały rok. Do realizacji wskazanych transmisji realizowane są właśnie pewne i sprawdzone kamery przemysłowe.

Kamera do transmisji mszy to pół sukcesu…

Dopełnieniem transmisji mszy online jest oprogramowanie do sterowania transmisjami. Strona Msze.live oferuje dedykowaną aplikację  pozwalającą  zaprogramować czas rozpoczęcia i zatrzymania transmisji. Aplikacja jest w 100% polska i napisana na podstawie analizy potrzeb parafii. W tym momencie jest już wykorzystywana przez ponad 100 parafii. Wszystkie niezbędne informacje jak rozpocząć profesjonalną transmisję mszy online można znaleźć na stronie https://msze.live

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close