„…bo liczy się sport i..!” Konferencja z rowerem i kijkami w rolach głównych

SANOK. W czasie finałów piłkarskich Mistrzostw Europy w 2008 roku rozgrywanych w Austrii i Szwajcarii, reprezentacja Polski poruszała się autokarem z napisem „…bo liczy sie sport i dobra zabawa!”.

Podobną, sportową drogę wybrał Marian Daszyk kandydat na Wójta Gminy Sanok, który o godzinie 8 rano zorganizował konferencje prasową (07 bm.). Hasło przewodnie: Sport to zdrowie.

W konferencji wzięli ponadto udział Grzegorz Fal – przewodnik oraz Stanisław Lewicki radny powiatu sanockiego. Konferencja daleka była od politycznych „wycieczek”. Wręcz przeciwnie dotyczyła zdrowego trybu życia. Marian Daszyk zaopatrzony w rower i kije do nordic walking apelował do promowania sportu w regionie.
- Sport, ruch wszystko to jest potrzebne w życiu publicznym! Aby człowiek mógł trzeźwo i logicznie myśleć musi się od czasu do czasu poruszać – mówił kandydat na wójta.

Członkowie komitetu wyborczego M.Daszyka wraz ze swoim liderem zachęcali i apelowali do samorządowców, do brania udziału w masowych imprezach sportowych, a także do uczestnictwa w Maratonie Warszawskim, który odbędzie się końcem września.

Podczas konferencji zwrócono też uwagę na problem, jakim jest brak ścieżek rowerowych w naszej okolicy:
- Ścieżki są nam bardzo potrzebne! Wielu rowerzystów ma duży problem z poruszaniem się po drogach, a przez to dochodzi do większej liczby wypadków – komentował Grzegorz Fal.

A swoją drogą ciekawe jak liczna reprezentacja samorządowców z naszego regionu, weźmie udział w Maratonie Warszawskim…

Klaudia Twarda


DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."