„Żyć to znaczy pomagać innym. Trzeba się troszczyć o cudze szczęście, by samemu być szczęśliwym” Raol Follerau

02-12-2010

SANOK. Kontynuując dzieło Śp. Ks. Wiesława Siwca, I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku 16 listopada br. już po raz czwarty zorganizowało koncert charytatywny na deskach Sanockiego Domu Kultury.

Impreza wspierająca Akcję Mikołaj stała się już tradycją tej szkoły, a z roku na rok zainteresowanie nią mieszkańców miasta rośnie, o czym świadczy wypełniona do ostatniego miejsca sala SDK-u. W tym roku program artystyczny przygotowany przez młodzież „jedynki” obejrzało niemal pół tysiąca osób.

Koncert rozpoczął się prezentacją filmu poświęconego sylwetce Ks. Wiesława Siwca – inicjatora akcji, a także założyciela Stowarzyszenia Inicjatyw Wychowawczych, które powstało z myślą o sanockiej młodzieży. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że projekcja została przygotowana przez ucznia naszej szkoły – Krystiana Bigosa, który od lat jest pasjonatem sztuki filmowej. To dzięki Stowarzyszeniu po raz kolejny odbył się koncert, z którego dochody przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom z biednych rodzic z Sanoka i okolic.

Imprezę poprowadziła uczennica naszej szkoły – Katarzyna Bogaczewicz wraz z komentatorem sportowym programu Polsat Sport – Grzegorzem Michalewskim, absolwentem sanockiej „jedynki”.

Jako pierwsza wystąpiła Paulina Kornecka, wprowadzając wszystkich w uroczysty nastrój grą na fortepianie. Następnie, także w klimacie muzyki klasycznej, wystąpił zespół smyczkowy „Tango”, po którym Katarzyna Naleśnik zaczarowała sanocką publiczność swoim magicznym głosem, śpiewając piosenkę Nataszy Zylskiej pt. „Kasztany”. Kolejnym punktem koncertu był występ Orkiestry Dętej z Sanockiej Szkoły Muzycznej, która fenomenalnie zagrała utwór „The Final Countdown” z repertuaru zespołu Europe. Widownia oszalała!

Po występach muzycznych, przyszedł czas na rozbawienie publiczności. Trio kabaretowe składające się uczniów pierwszych klas przedstawiło skecz pt. „Księżniczka na wieży” i trzeba przyznać, że takiego show nie powstydziłaby się nawet lubelska grupa Ani Mru-Mru. Absolutną nowością koncertu stał się hip hopowy występ Szymona Marcinkowskiego w duecie z Julitą Hańską, którzy wykonali najnowszy przebój Rhianny i Eminema pt. „Love the way you lie”. W czasie koncertu nie zabrakło także występów akrobatycznych i tanecznych.

Od lat gwoździem programu jest taniec hinduski, więc i w tym roku – choć nieco w innym składzie – dziewczyny dały prawdziwy popis! Jak zwykle tańcami ludowymi zaskoczył nas również zespół SANOK, który zaprezentował suitę łowicką oraz oberek. Następie zagrała i zaśpiewała siedmioosobowa grupa uczniów, która wykonaniem utworu „Bad Romance” pokonała jego autorkę, czyli samą Lady Gagę. Występy akordeonowe także przypadły do gustu sanockiej publiczności, a pieprzyku całości dodał fakt, że w kwintecie, obok: Andrzeja Materniaka, Miłosza Macha, Seweryna Gajdy oraz Bartosza Głowackiego zagrał także ks. Adam Mazurek – nauczyciel I LO. I wtedy wszelkie stereotypy związane z koncertem zostały złamane, bo w ślad za ks. Mazurkiem poszli inni: ks. Marek Duda oraz ks. Jacek Michno, śpiewając utwory zespołu SDM. Zgodnie z tradycją koncert zakończyły występy zespołów rockowych: „Strangers”, „Turbulencja” i „Hush Phase”.

Zważywszy na entuzjastyczne komentarze obecnych tam widzów, bez wątpienia można stwierdzić, że Koncert Charytatywny I LO z roku na rok jest coraz bardziej widowiskowy i przyciąga tłumy sanoczan! W trakcie imprezy uzbierano kwotę ponad 2300 złotych, która w całości zostanie wykorzystana na przygotowanie świątecznych paczek, aby dzieci z najbardziej potrzebujących sanockich rodzin uwierzyły, że św. Mikołaj naprawdę istnieje! Już po raz czwarty przekonaliśmy się jak wielkie jest serce i hojność mieszkańców Królewskiego Miasta Sanoka. Pozostaje nam zatem podziękować Państwu za przybycie i wszelkie wsparcie finansowe. Cieszy fakt, że wśród nas nie ma ludzi obojętnych na krzywdę innych. Jednocześnie wyrażamy szczerą nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli ten koncert razem z Państwem powtórzyć!

Katarzyna Witwicka


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.