Baltic Metal Viking Tour 2011 w Sanoku

25-01-2011

SANOK. Baltic Metal Viking Tour – brzmi groźnie, zaskakująco, może trochę tajemniczo? Groźnie, tajemniczo i zaskakująco brzmią także zespoły, które już 2 lutego w ramach tej trasy koncertowej zawitają do sanockiego grodu, a dokładniej do sanockiego klubu Rudera.


Ceremonial Perfection, Arcane Grail i Trelleborg, bo o tych zespołach mowa to inspirowane kulturą i folklorem północnego wschodu oraz kultury skandynawskiej grupy, z całą pewnością znane fanom takich gwiazd jak Nightwish, Children of Bodom, czy nawet Korpiklaani. Pomysłodawca i organizator trasy – Ceremonial Perfection, pochodzi ze stolicy Estonii – Tallina , a ich muzyka to melodyjny death metal. Sam Roman Demchenko, lider zespołu pytany o prywatne inspiracje muzyczne przyznaje, że cytując „każdy z nas ma inne”. Podpowiedzi czego możemy spodziewać się na scenie podczas ich występu można szukać więc w odpowiedzi na pytanie: jakie polskie zespoły znają. Bez wahania wymieniają bowiem: „Behemoth, Hate, Crionics, Vader, Decapitated, Virgin Snatch i Sceptic.”

Ceremonial Perfection

Jednak nie tylko Ceremonial Perfection, z całą pewnością zaskoczy sanocką publiczność. Bez wątpienia moc niebywałych wrażeń zapewnią także dwa rosyjskie zespoły Pierwszy z nich moskiewski zespół Arcane Grail grający symphonic black melodic, death metal. Siła zespołu tkwi w mocnych, magicznych głosach dwóch pięknych dziewczyn, które świetnie radzą sobie m.in. w coverach takich gwiazd jak wspomniany już Nightwish.

Arcane Grail

Kolejnym, nie mniejszym zaskoczeniem będzie występ zespołu Trelleborg z Sankt Petersburga. Ich muzyka to doprawiona battle metalem, inspirowana wojenną epicką historią o wikingach opowieść, która porywa i zaskakuje niczym falami posejdonowskiego morza.

Trelleborg – Sudden Arise

Trasa obejmuje wybrane miejsca Europy: Estonię Litwę, Łotwę i Niemcy. W Polsce Baltic Metal Viking Tour 2011 tylko na Podkarpaciu, w trzech klubach. W Sanoku zespół zagra w środę 2 lutego w klubie Rudera (ul. Podgórze 3). Początek planowany jest na godzinę 18 . Wtedy też na scenie pojawi się młody, dobrze zapowiadający się zespół Grains of Darkness z I LO w Sanoku, prezentujący ciężką poezje śpiewaną.

Planowany koncert to kolejna inicjatywa Managementu No Właśnie, mająca na celu propagowanie wielokulturowości na podkarpackiej scenie muzycznej. Przypomnijmy, że wcześniej gościliśmy już w Sanoku zespoły z pogranicza kultury irlandzkiej, baskijskiej czy ostatnio Kamikadze Tr – jako akcent północno wschodni.

Bilety na to niecodzienne wydarzenie do nabycia w sklepie Violin oraz Klubie Rudera w cenie 15 złotych. W dniu koncertu – 20 złotych. Ilość miejsc jest ograniczona.

Opracowanie: Magdalena Pytlowany

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.