Centrum Informacji Turystycznej gościło uczniów Ekonomika

15-02-2011

SANOK. Po raz kolejny miejskie Centrum Informacji Turystycznej odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku. Wzięli tu udział w zajęciach praktycznych z zakresu polskiego systemu informacji turystycznej.

W zajęciach, które miały miejsce 10 lutego, uczestniczyli tegoroczni maturzyści z klasy o profilu hotelarskim. Takie lekcje odbywają się tu regularnie, co najmniej raz w roku.
- W trakcie zajęć uczniowie poznali przykładowe urządzenie lokalu CIT zgodne z zaleceniami Polskiej Organizacji Turystycznej. Zaznajomili się z zakresem działań centrum w wewnętrznej i zewnętrznej promocji miasta. Mieli okazję także przysłuchiwać się obsłudze turysty – wymienia Wojciech Wesołkin, z sanockiego CIT-u. – Oprócz tego przekazano im wiedzę o specyficznych, praktycznych sytuacjach związanych z prowadzeniem gospodarki turystycznej oraz o roli dobrze wykształconej kadry w zakresie obsługi rynku turystycznego – dodaje.

Uczniowie chętnie słuchali, oglądali i pytali. Najbardziej interesowały ich zagadnienia związane z gospodarką turystyczną, z kierunkami przyjazdu turystów do Sanoka, z sezonowością ruchu turystycznego i z tym, co najbardziej interesuje turystów w naszym mieście.

UM Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.