Geodeci z Zespołu Szkół Nr 4 w Sanoku („Budowlanki”) uczestnikami GIS Day w Krakowie.

23-11-2011

KRAKÓW/SANOK. Już po raz trzeci uczniowie Technikum Geodezyjne z sanockiej Budowlanki uczestniczyli w imprezie popularyzującej wykorzystanie systemów informacji przestrzennej, pod nazwą GIS Day (święto użytkowników oraz pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej- ang. Geographic Information Systems).

 

W tym roku gospodarzem był Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej. Impreza odbyła się 16 listopada 2011 pod hasłem „W poszukiwaniu wody …”. W tym dniu na całym świecie zorganizowano specjalne prezentacje, warsztaty i konkursy mające na celu przybliżenie istoty GIS.

Było wiele atrakcji, w tym prezentacje o podziemnych rzekach, lodowcach i powodziach w Krakowie. Były konkursy z nagrodami i warsztaty. Przyszli geodeci mogli również „przetestować” nowoczesny sprzęt geodezyjny.

Uczniowie wzięli również udział w premierze aplikacji GIS & GO. Jest to Geocaching- gra terenowa użytkowników odbiorników GPS. Polegała ona na poszukiwaniu tzw. skrzynek uprzednio ukrytych przez innych uczestników tej samej zabawy. Do lokalizacji miejsca ukrycia skrzynki wykorzystano GPS.

Podczas dwudniowego pobytu w Krakowie uczniowie zwiedzili Podziemia Rynku Głównego. Była to swoista uczta dla ducha. „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” to tytuł stałej ekspozycji- multimedialne widowisko, podróż w czasie. Można było wczuć się w Kraków sprzed siedmiuset lat. Natomiast Galerię Sztuki Polskiej XX wieku, Rzemiosła Artystycznego oraz Broń i Barwa w Polsce przyszli geodeci obejrzeli w Muzeum Narodowym.

Opracowała Agnieszka Jakobik

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.