Gmina Sanok stawia na edukację

GMINA SANOK. Tą kwestię można uznać jako swoistą drogę „pod prąd”. Gdy kraj i nasze województwo huczą o samorządach zamykających szkoły, władze gminy Sanok zachowują się wręcz przeciwnie. Nie tylko nie zamykają szkół, ale remontują i doposażają dotychczasowe.

Gmina Sanok rozłożona jest pierścieniem wokół miasta Sanoka i liczy 32 miejscowości. W 12 Szkołach Podstawowych, 4 Gimnazjach uczy się 1168 uczniów (z czego 850 w SP). Jednocześnie w tym roku szkolnym do placówek uczęszcza o 71 uczniów mniej, niż w roku ubiegłym. – Mimo to nie zamierzamy w najbliższym roku szkolnym zmniejszać naszej sieci szkół. Wciąż stawiamy na rozwój edukacji – mówi Mariusz Szmyd, wójt Gminy Sanok.

Szkoły na bieżąco są remontowane. W 2009 r. nastąpiła termomodernizacja (ocieplenie, wymiana drzwi, okien) budynku szkolnego w Czerteżu, a w 2010 roku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Niebieszczanach, Szkoły Podstawowej w Kostarowcach, Pakoszówce i Trepczy. W Zespole szkół w Trepczy oraz SP w Pakoszówce wymieniono instalację centralnego ogrzewania. W szkołach odmalowano część sal lekcyjnych, korytarzy, klatek schodowych i zapleczy kuchennych. W ZS w Dobrej powstaje sala gimnastyczna, wymalowano też sale lekcyjne. ZS w Strachocinie w grudniu 2010r. oddano do użytku hale sportową. Tam także odmalowano klasy.

Odmalowano wnętrza szkół w Sanoczku, Prusieku, Pisarowcach. W przypadku tej ostatniej w 1 sali lekcyjnej położono panele oraz wyremontowano przyłącze wody.

W tym roku odbywa się termomodernizacja w Szkole Podstawowej w Srogowie Górnym
- Nasze szkoły mają także nowoczesne wyposażenie dydaktyczne, dzięki czemu pod tym względem nie ustępują placówkom dydaktycznym w miastach. Co więcej, niedługo zaczniemy wyposażać nasze gimnazja w tablice interaktywne – dodaje M. Szmyd.

Ponadto przy szkołach w Trepczy i w Prusieku w 2010 r. powstały boiska typu  “Orlik”, a przy Zespole Szkół w Dobrej boisko wielofunkcyjne. Władze gminy planują już kolejne, a także budowę sztucznego lodowiska opartego na technologii japońskiej. Na takim można jeździć nawet latem… Kolejne plany obejmują budowę placów zabaw w Strachocinie, Markowcach, Bykowcach, Wujskiem, Jurowcach, Srogowie Górnym,  Czerteżu, Falejówce, Jędruszkowcach.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."