Radni miejscy wyrazili zgodę na utworzenie spółki hokejowej „Ciarko PBS Bank Sanok”

20-06-2011

Podczas ostatniej sesji radni miejscy wyrazili zgodę na utworzenie spółki hokejowej „Ciarko PBS Bank Sanok”. Jej wspólnikami – założycielami będą dotychczasowi sponsorzy strategiczni sanockiego hokeja: Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku, Ciarko sp. z o.o., Miasto Sanok oraz KH Ciarko.

- Przez lata sanocki hokej funkcjonował w ramach stowarzyszenia. Jeśli nadal chcemy rozwijać sport hokejowy seniorów i juniorów, to powinniśmy dać szansę spółce hokejowej. Stworzy ona nie tylko lepsze możliwości samym hokeistom, ale przede wszystkim będzie wygodniejsza dla dalszej działalności sponsoringowej, ułatwi wszelkie operacje finansowe – tłumaczył podczas sesji Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka.

Jednocześnie Burmistrz zapewnił, że powołanie spółki hokejowej nie będzie zagrożeniem dla pozostałych dyscyplin sportowych funkcjonujących w Sanoku.

Celem spółki będzie zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnej poprzez prowadzenie działalności sportowej, wypoczynku i rekreacji, w szczególności, w zakresie hokeja na lodzie. Wspólnicy wejdą do spółki jednakowym aportem finansowym.

Miasto Sanok tak, jak i do tej pory, zobowiązuje się do udostępnienia tafli lodowej, szatni i innych potrzebnych hokeistom obiektów na sanockiej Arenie. Uzyskane przez spółkę dochody będą przeznaczane na jej cele statutowe.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.