SEKS jest BOSKI – spotkanie z br. Ksawerym Knotzem

15-02-2011

KROSNO. Zapraszamy na spotkanie z br. Ksawerym Knotzem, który w swoich wystąpieniach porusza sprawy istotne w małżeństwie: „Ludzie zostali stworzeni do miłości i tej miłości pragną, często nie wiedząc, że w tych pragnieniach objawia się głos Pana Boga, który wzywa ich do piękniejszego życia, do zintegrowania ich doświadczeń seksualnych z taką miłością ewangeliczną, z miłością, która pochodzi od Pana Boga (…)”

Br. Ksawery Knotz. Urodził się w 1965 r. Jest zakonnikiem, kapucynem. Kapłanem od 1991 roku. Był katechetą, duszpasterzem akademickim, prowadził m.in. grupę Odnowy w Duchu Świętym, wspólnotę Neoaktechumenalną. Studiował w Krakowie na PAT, we Fryburgu szwajcarskim. Na KUL-u obronił doktorat z teologii pastoralnej. Specjalizuje się w duszpasterstwie rodzin, prowadzi rekolekcje dla małżeństw.

Jako przedstawiciel Kościoła otwarcie mówi, że seks jest piękny, że jest darem od Boga. Zaprzecza jednocześnie stereotypowi, że seks w Kościele jest tematem tabu, bo jest czymś wstydliwym i grzesznym.

W swoich książkach pokazuje, w jaki sposób rozwiązywać małżeńskie problemy. Także te dotyczące seksualności. Zyskał rozgłos na całym świecie, a przez media został okrzyknięty twórcą katolickiej Kamasutry.

Wypowiedzi franciszkanina wydają się być radykalne – „seks może przybliżać do Boga, a wiara może ubogacać życie seksualne” czy „seks małżeński nie musi odbywać się przy zgaszonym świetle, może być frywolny, zaskakujący i pełen fantazji, a jednocześnie bezgrzeszny”.

Przyjdź i posłuchaj sam, czym dla katolika jest miłość oraz małżeństwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.