Skakali na „Zakuciu”

ZAGÓRZ: Blisko 50 zawodniczek i zawodników z 8 klubów narciarskich reprezentujących Polskę i Ukrainę rywalizowało w Letnich Mistrzostwach POZN o Puchar Burmistrza Zagórza w skokach narciarskich na igelicie.

Na zagórskich skoczniach narciarskich znów tłoczno i gwarno. Zorganizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu (MGOKiS) w Zagórzu turniej, za sprawą ukraińskich klubów narciarskich ze Lwowa (TS „Kolos”) i Krzemieńca (FST „Ukraina”) zyskał międzynarodową rangę.

Nie zawiodła krajowa czołówka o czym świadczyła obecność zawodniczek i zawodników reprezentujących barwy: TS „Wisła” Zakopane, LZS „Sokół” Szczyrk, UKS „Sołtysianie” Stare Bystre, UKS „Kłodne” w Kłodnem.

Honoru Zagórza bronili skoczkowie z ZTS „Zakucie” i ZKN „Sokół”. Zagórzanie najsilniej zaznaczyli swą obecność w kategorii open, zawłaszczając wszystkie stopnie podium (miejsce 1. Gabriel Majcher ZTS „Zakucie” Zagórz, skoki 40,5m, 40m, łączna nota 228,1 pkt., miejsce 2. Kamil Bańczak ZKN „Sokół” Zagórz, skoki 38,5m, 39,5m łączna nota 194,6 pkt., miejsce 3. Adam Ruda ZTS Zakucie Zagórz, skoki 38,5m 37,5m łączna nota 188,2 pkt.)

Dyplomy i puchary w imieniu przebywającego zagranicą Burmistrza Zagórza Ernesta Nowaka wręczali: Jan Różycki – przewodniczący Rady Miejskiej w Zagórzu oraz Stanisław Nahajowski – prezes POZN w Ustrzykach Dolnych.

Oprócz zawodników i zawodniczek, w gronie uhonorowanych gości znalazł się trener skoczków narciarskich z Krzemieńca – Vasily Nikiforuk, który otrzymał z rąk Stanisława Nahajowskiego album sygnowany własnoręcznymi autografami: Apoloniusza Tajnera i Justyny Kowalczyk.

Ukraiński szkoleniowiec dziękując za miły prezent komplementował poziom organizacyjny turnieju, nad którymi czuwał Kierownik Zawodów i dyrektor MGOKiS w Zagórzu Edward Mąka.Dziękuję za miłe przyjęcie i zapraszam już teraz zapraszam do Krzemieńca na puchar im. Juliusza Słowackiego, który odbędzie się we wrześniu – powiedział Vasily Nikiforuk.

Poniżej prezentujemy końcową klasyfikację zawodów w poszczególnych kategoriach:

WYNIKI OPEN

>WYNIKI JUNIORZY

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."