Sportowe Walentynki AZS

15-02-2011

SANOK. 14 lutego zakończyły się rozgrywki w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Rektora PWSZ im. Jana Grodka. W finale zespół II Liceum Ogólnokształcącego pokonał drużynę Zespołu Szkół nr 2 z wynikiem 2:0.

Rozgrywki turnieju trwały w sumie 4 dni i odbywały się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4. Na pomysł zawodów wpadli działacze Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego sanockiej uczelni: Zygmunt Futyma, Dariusz Gaździk i Prezes Klubu Marek Borkowski.
- To pierwsza edycja turnieju i mamy nadzieję, że pomysł się przyjmie. Jeśli tak będzie to turniej przeniesiemy do większej sali i być może zaczniemy zapraszać do Sanoka także drużyny z innych uczelni – mówił Prezes Klubu, Marek Borkowski.

O tym, że turniej będzie powtarzany świadczy także charakter pucharu, który jest przechodni czyli za rok zwycięska drużyna będzie walczyć, by go nie oddać (dopiero po zwycięstwie w trzech turniejach szkoła dostaje go na własność).

Ostateczna klasyfikacja drużyn przedstawia się następująco:
1. II Liceum Ogólnokształcące
2. Zespół szkół nr 2
3. Zespół szkół nr 1
4. Zespół szkół nr 3
5. PWSZ im. Jana Grodka
6. I Liceum Ogólnokształcące

Poza główną nagrodą i okolicznościowymi dyplomami wręczono także puchar dla najlepszego zawodnika turnieju, którym został Grzegorz Krochmal z II LO.

Marcin Owsiak

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.