ZABILI MI ŻÓŁWIA W RUDERZE

14-03-2011

SANOK. W sobotę (19 bm.) Management NO Właśnie przy współpracy z Klubem Rudera zapraszają na koncert zespołu Zabili MI ŻÓŁWIA + Goście.


19.03.2011 SANOK  Klub Rudera ul.Podgórze 3 godz 19:00
Bilety do nabycia w cenie 15 zł , w dniu koncertu 20 zł

Początki zespołu Zabili Mi Żółwia sięgają roku 1996, kiedy to grupa kolegów z Mazańcowickiej podstawówki, nie mających żadnego pojęcia o muzyce postanowiła w ramach wolnego czasu założyć zespół. Dzięki pomocy szkoły podstawowej, która udostępniła pomieszczenie grupa mogła w spokoju stawiać pierwsze muzyczne kroki. Po miesiącach prób i  ćwiczeń w roku 1997 zespół pod tymczasową nazwą Zabili mi żółwia wykonał swój pierwszy koncert dla publiczności i właśnie jako rok 1997 przyjmuje się datę powstania zespołu, a tymczasowa nazwa zostaje na stałe.

Do roku 2000 miały miejsce przegrupowania w składzie – do trzonu Dominik i Przemek, dochodzili kolejno Michał, Kuba i Wojtek – oczywiście także mieszkańcy Mazańcowic i koledzy z podstawówki. Koncerty odbywały się jedynie w najbliższych okolicach Bielska-Białej i były dosyć sporadyczne.

W 2001 „półprofesjonalnie” nagrane zostało pierwsze oficjalne demo o nazwie „Akt I” – które rozpowszechnione w internecie wzbudziło zainteresowanie szerokiego grona słuchaczy. Na początku roku 2005 zespół po dość długich zastojach zaczął więcej koncertować, mocno zwiększając zasięg granych koncertów. W bielskim Art Studio zostały nagrane 3 utwory zwiastujące nową płytę, które to bardzo szybko znalazły się w czołówkach rankingów przeróżnych portali muzycznych w kategorii najchętniej ściąganych utworów.

Rok 2006 przyniósł nagranie debiutanckiej płyty „Uczucia w promocji” we wrocławskim studiu Tower oraz udział w trasie Punky Reggae Live wraz z Farben Lehre, Akurat i Całą Górą Barwinków. W tym momencie zespół nieustannie koncertuje, podróżując po najdalszych zakątkach kraju. Na wiosnę 2007 ponownie bierze udział w trasie Punky Reggae Live, gdzie prócz Farben Lehre występuje obok Końca Świata. Na początku roku został zrealizowany pierwszy teledysk zespołu do utworu Wiosna. Jesienią 2007 wraz z zespołem Leniwiec wyruszył w trasę o nazwie Najwolniejsza Trasa Świata. W 2008 roku zespół przygotowuje i nagrywa materiał na kolejny album, sporadycznie występując.

W listopadzie 2008 ukazuje się płyta Twarzą w twarz. Trasa promocyjna albumu obejmuje 45 koncertów jesień /wiosna 2008/2009, gdzie wraz z zespołem Koniec Świata występuje w większych polskich miastach. W maju 2009 na perkusji miejsce Przemka zastępuje Karol. Na jesień 2009 zespół planuje stale koncertować oraz przygotować materiał na kolejną płytę.

Michał Wojnar – gł. wokal
Dominik Barnaś – bas
Karol Wieczorek – perkusja
Wojciech Homa – akordeon i klawisze
Jakub Wieczorek – gitara, II  wokal

Jako suporty wystąpią:
Rock ‘n’ rollowy Pigs Like Pigeons  z Przemyśla oraz De Strangers z Leska ,który mieliśmy okazję podziwiać podczas Finału Wośp w Sanoku

Opracowanie:  Magdalena Pytlowany

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.