Zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dawnej jednostki wojskowej

20-06-2011

SANOK. Podczas ostatniej sesji radni miasta Sanoka wyrazili zgodę na przystąpienie do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w dzielnicy Olchowce (dawna jednostka wojskowa). Podjęta uchwała jest efektem starań władz Sanoka o pozyskanie nowych inwestorów.

Przyczyną zmiany, uchwalonego w 2004 r. planu jest dostosowanie jego zapisu do aktualnego prawa o zagospodarowaniu przestrzennym, a także przeznaczenie terenu po dawnym czołgowisku pod inwestycję hotelowo-konferencyjną o wysokim standardzie. Powierzchnia przygotowywanego terenu to 18 ha, jednak nowy obiekt będzie mógł stanąć na 5 ha.
- Chcielibyśmy, aby na tym terenie zainwestował prywatny inwestor, na miarę wielkich przedsięwzięć hotelowych w Polsce, np. Arłamowa i stworzył tu kompleks wysokiej klasy z hotelem, spa, czynną rekreacją oraz centrum konferencyjnym, na co najmniej 300 osób. Miasto potrzebuje takiego centrum, przede wszystkim, aby pobudzić turystykę wysoko kapitałową i przyciągnąć do Sanoka tych turystów, którzy dzisiaj tylko przejeżdżają przez miasto lub zatrzymują się tu na jedną, dwie godziny. Taki hotel stworzy możliwość organizacji konferencji, zjazdów, sympozjów i pozwoli rozreklamować Sanok wśród grup społecznych, dla których miasto dziś nie ma należytej oferty – tłumaczy Ziemowit Borowczak, zastępca Burmistrza Sanoka ds. gospodarki komunalnej i architektury.

Przygotowanie w/w terenu jest inicjatywą władz Sanoka, które chcą zachęcić różnych inwestorów do podjęcia współpracy. Na razie nie są z nikim prowadzone żadne rozmowy, ale dzięki zmianom planu będzie można rozpocząć aktywne poszukiwanie inwestorów.

Teren, o którym mowa jest oznaczony na załączonym planie: 17 UT,US

Agnieszka Frączek

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.