BRZOZÓW: Pijany 22-latek potrącił dwoje pieszych

BRZOZÓW/PODKARPACIE. Dwoje pieszych ucierpiało w wypadku drogowym, który spowodował pijany kierowca. 22-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Młody człowiek trafił do aresztu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W piątek, około godz. 17.30 na ul. 3-go Maja w Brzozowie doszło do groźnego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący chryslerem, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie potrącił dwoje pieszych idących chodnikiem. W wyniku tego zdarzenia 16-latka i 17-latek z obrażeniami trafili do szpitala.

W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że młody kierowca, 22-letni mieszkaniec Brzozowa był pijany. Alkomat wskazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze  zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci na miejscu wypadku wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady, które  pozwolą na ustalenie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Droga na tym odcinku była nieprzejezdna. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy.

Teraz za swoje zachowanie 22-latek odpowie przed sądem. Za spowodowanie wypadku grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Z tym, że jego sprawca może ponieść surowszą karę, gdyż dodatkowo znajdował się pod wpływem alkoholu.

źródło: KPP Brzozów

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."