Dziesiąta „Słoneczna Przygoda”

01-08-2012

SANOK. Już po raz dziesiąty Stowarzyszenie Przyjaciół Heleny Kosiny zorganizowało dla grupy 52 dzieci „Słoneczną Przygodę”. Dzieci zwiedzały Sanok i korzystały z atrakcji jakie oferuje podczas lipcowych dwóch 2-tygodniowych turnusów wypoczynkowych.

Zmęczeni, ale szczęśliwi – Eliza Szałajko, Karolina Wanielista, Karolina Łomińska i Damian Mazurkiewicz. Ten sympatyczny skład opiekunów często uzupełniał pan Tomek Gorgoń urozmaicając jednocześnie dzieciom czas wspólnie śpiewanymi piosenkami. Przygotowany program łączył zabawę i przygodę z wychowaniem.

Dobrze wyposażona przyklasztorna Świetlica OO.Franciszkanów, udostępniana corocznie przez gwardiana klasztoru O.Zbigniewa Kubita, stanowi doskonałą bazę lokalową. Każdy z turnusów opiekunowie i dzieci rozpoczynali w Kościele wspólną z Ojcem Zbigniewem modlitwą.

O drugie śniadania dla dzieci (bułeczki drożdżowe) dbają od 10 lat Cukiernia Jan i Adam Pierz oraz Piekarnia T. Jadczyszyn. Natomiast smaczne obiady od samego początku zapewniała Stołówka Pań Stasi i Barbary Bukowskich, nie szczędząc dzieciom „dokładek”.

Kiedy sprzyjała pogoda uczestnicy turnusów spędzali czas na sanockim basenie, na spacerach „w poszukiwaniu skarbów przyrody” w Parku, a także na Błoniach, grając w piłkę i uczestnicząc w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Nie mogło też zabraknąć wycieczki do sanockiego Muzeum.

Zbierane przez dzieci podczas spacerów kawałki kory, liście, gałązki, kamyki itp. oraz plastelina posłużyły dzieciom do tworzenia ciekawych i pomysłowych dekoracji:

Na nudę nie było czasu…
Na zakończenie każdego turnusu dzieci otrzymały szkolne wyprawki.

Podczas trwania turnusów dzieci odwiedziła pani Jadwiga Warchoł, Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizację i przeprowadzenie tegorocznych bezpłatnych turnusów, łączących wypoczynek i wsparcie rzeczowe dla ich uczestników, umożliwiło nieocenione wsparcie sanockich firm i osób prywatnych. Ogromną pomoc stanowiły uzyskane dotacje z Urzędu Miasta Sanoka, Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie oraz Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Wszystkim Sponsorom składamy w tym miejscu serdeczne podziękowania.

W okresie 10 lat w lipcowych turnusach „Słonecznej Przygody” uczestniczyło łącznie 637 dzieci skierowanych przez pedagogów Szkół Podstawowych Nr 1 i 2, Domu Dziecka i franciszkańskiej Grupy Caritas.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, w sierpniu na zakończenie wakacji zostanie zorganizowana dla grupy dzieci 2-dniowa bezpłatna wycieczka do Bochni i Krakowa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.