Jest zwycięstwo, jest awans! (ZDJĘCIA)

SANOK. Drużyna seniorów TSV Mansard Sanok pokonała MKS MOSiR Jasło 3:0 i awansowała do finału III ligi mężczyzn, plasując się w stawce czterech najlepszych zespołów.

Mecz był niezwykle ważny zarówno dla gospodarzy jak i gości. Wygrana TSV dawała automatyczny awans. Jaślanie musieliby jeszcze postawić kropkę na „i” podczas zaległego spotkania z SMS Neobusem Niebylec (1.02).

Boiskowa rzeczywistość okazała się brutalna dla MKS-u. Goście natrafili na sanocki mur, który okazał się przeszkodą nie do przejścia. Słowo mur, użyte jest nie bez powodu. Jeśli chodzi o element bloku, gospodarze rozegrali najlepsze spotkanie w całym sezonie. Jaślanie często natrafiali na szczelnie i równo ustawione ręce siatkarzy TSV. W każdym secie, mogliśmy liczyć na 5 punktów zdobytych właśnie dzięki skutecznym zastawieniom.

Rozegrane partie były do siebie podobne. W pierwszej fazie seta, nasza drużyna uzyskiwała wyraźną przewagę, nie oddając jej do samego końca (kolejno: 5:1, 11:7 i 7:1). Próby zrywu i wyrównania stanu spotkania, kończyły się w zalążku. Sanoczanie grali tego dnia zbyt dobrze. Różnica dotyczyła każdego elementu siatkarskiego rzemiosła. Blok, atak, zagrywka, obrona i asekuracja. Atuty były po stronie gospodarzy, którzy po godzinie walki, mogli cieszyć się z trzech punktów dopisanych do ligowego bilansu.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Grzegorz Wolanin.

Wygrana pozwoliła zapewnić sobie udział w turniejach finałowych, które wyłonią dwa zespoły promowane udziałem w barażach o II ligę. Gospodarzami zawodów będą drużyny SPAR Głogovii Głogów Młp. oraz TKF ITS Anilany Rakszawa. Sześciodniowe zmagania, przedzielone dwutygodniową przerwą, rozstrzygną o końcowej klasyfikacji. Czwórkę najlepszych ekip uzupełnia MOSiR Brzozovia Brzozów.

TSV Mansard Sanok – MKS MOSiR Jasło 3:0 (20, 17, 17)