Mieszkał w lesie w domku bez drzwi i ogrzewania

31-01-2012

O ocalonym życiu może prawdopodobnie mówić 59- letni bezdomny mężczyzna, który wczorajszego popołudnia został przez policjantów odwieziony do schroniska. Mężczyzna mieszkał w lesie kilka kilometrów od Leska, we własnoręcznie zbudowanym domku bez drzwi i ogrzewania.

Wczorajszej nocy w Lesku temperatura przy gruncie spadła do minus 23 stopni Celsjusza.

W ostatnich dniach dzielnicowi wielokrotnie interweniują wobec osób, którym ze względu na silne mrozy groziło zamarznięcie. Wspólnie z pracownikami opieki społecznej odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Dopiero wczoraj, na skutek próśb i tłumaczeń policjantów swój nieogrzewany „domek” w lesie zgodził się opuścić 59-letni mężczyzna, który noc spędził w schronisku. W radiowozie przyznał się, że bał się, czy przetrwa kolejną tak mroźną noc.

Mimo że policjanci nieustannie monitorują zagrożone miejsca często to nasza reakcja może uratować czyjeś życie. Prognozy na nadchodzące dni przewidują coraz niższe temperatury, dlatego jeśli zauważymy kogoś potrzebującego pomocy, zadzwońmy po pomoc!

Las Bieszczady

Las Bieszczady

KPP Lesko

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.