Pani wójt strzela i… goool! Orlik w Baligrodzie otwarty (VIDEO HD)

19-11-2012

BALIGRÓD / PODKARPACIE. W Baligrodzie otwarto boisko sportowe Orlik. Jest to jeden z najtańszych obiektów tego typu na terenie województwa podkarpackiego.

Program „Moje Boisko – Orlik 2012” zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.

Obiekt typu orlik powstał również w Baligrodzie.

– Cieszę się, że się udało wykorzystać ostatnią szansę, aby Orlik powstał na terenie gminy Baligród - mówi Agata Pomykała, wójt gminy Baligród.

Boisko sportowe zlokalizowane jest przy miejscowej szkole podstawowej. Jest to pierwszy orlik na terenie gminy.

- Żałuję, że na terenie gminy Baligród mamy tylko jeden tego typu obiekt. Zwłaszcza, że warunki finansowe na jakich on powstał są nad wyraz korzystne - dodaje pani wójt.

Koszt inwestycji przekracza milion złotych. 500 tysięcy złotych to środki ministerialne, 333 tysiące pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego. Wkład własny gminy to 222 tysiące złotych.

- Jest to jeden z najtańszych Orlików, jaki powstał na terenie województwa podkarpackiego – podsumowuje Agata Pomykała.

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.