POLSKA: Polskie sklepy i firmy masowo bankrutują

15-11-2012

Według posłów Prawa i Sprawiedliwości rząd nie chroni osób, które w obliczu fali bankructw tracą pracę. Parlamentarzyści apelują o uruchomienie środków z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Okazuje się, że od początku roku do września kwota niewypłaconych wynagrodzeń wyniosła 140 mln zł. Tylko w 2012 r. zlikwidowano 10 tys. małych sklepów, o 65 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli złożenie projektów ustaw, które umożliwią wydłużenie okresu roszczeń pracowniczych i pozwolą na uruchomienie środków z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

- Coraz częściej okazuje się, że polskie małe sklepy, rodzinne sklepy, a nawet duże sieciowe polskie firmy nie wytrzymują konkurencji – mówił na konferencji prasowej poseł Jerzy Szmit.

Z kolei poseł Stanisław Szwed zwrócił się do Ministerstwa Finansów o uruchomienie środków z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

- Na stanie tego funduszu jest 4 mld zł. Ma pomagać przedsiębiorstwom, czy pracownikom w trudnej sytuacji. Fundusz w tej chwili nie spełnia swojej roli – oświadczył poseł PiS.

niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.