Sukces sanockich judoków

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy judocy z najstarszej grupy wiekowej wzięli udział w  „II Rzeszowskim Turnieju Judo o Puchar Dyrektora Galerii Handlowej „Nowy Świat” Studentów i Amatorów”.

Był to turniej dla dorosłych amatorów którzy nigdy nie startowali jako profesjonalni zawodnicy. W turnieju wzięło udział około 60 zawodników z kubów:
– Walter Rzeszów.

Zawodnicy klubu Pantera Sanok zdobyli 2 złote i 1 srebrny medal. Złote medale wywalczyli: Mateusz Bogusz w kategorii 73 kg wygrywając 4 walki – wszystkie przed czasem – w parterze – oraz Marcin Langenfeld w kategorii 100 kg który również zwyciężył w 4 pojedynkach, dwa z nich roztrzygając w pierwszych sekundach walki, wykonując rzuty z tzw „pierwszego uchwytu”. Srebro wywalczył Marek Korczak w kategorii 81 kg, który wygrał 3 walki w eliminacjach a przegrał dopiero finałową walkę o złoto.

Nieco gorzej wypadł start pozostałym sanoczanom: Cezary Bogdan (81 kg) wygrał 1 z 3 pojedynków, a Adam Konik (90 kg), Daniel Wosachło (66 kg) przegrali walki eliminacjach. Jednak były to ich pierwsze zawody i należy docenić ich postawę gdyż wszystkie pojedynki przegrali na punkty walcząc w pełnym, 5 minutowym dystansie walki. Ostatni z zawodników Paweł Torba (81 kg) w bardzo ciężkiej pierwszej walce doznał kontuzji po faulu przeciwnika, która uniemożliwiła mu prowadzenie pozostałych walk w pełnej dyspozycji i po drugiej 5 minutowej walce wycofał się z dalszego udziału w turnieju.