VII spotkanie w plenerze WIOSNA NAD SANEM

19-04-2012

TREPCZA k. SANOKA. W ostatnią niedzielę kwietnia (29 IV) o godz. 14.30 mieszkańcy Trepczy i przybywający tu goście kolejny raz spotkają się w plenerze nad brzegiem Sanu. Miejsce w bliskości zakola rzeki o każdej porze roku, a szczególnie wiosną, gdy nadrzeczna fauna i flora intensywnie budzi się do życia, zachwyca swoim pięknem.

Świadomość rozgrywających się tu dramatów związanych z zatonięciem wielu osób, a zwłaszcza tej największej tragedii sprzed 7 lat,  gdy straciły życie nauczycielki z Kielc i młody flisak zawsze budzi głębokie refleksje.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Trepczy na wspólną modlitwę przy pamiątkowym krzyżu i ołtarzu-łodzi „Arka Pana”. W rozpoczynającym się nowym sezonie sportów rzecznych będziemy się  modlić o bezpieczny wypoczynek nad Sanem, za służby niosące ratunek i pomoc /GOPR, WOPR, Straż Pożarna, PR, LPR, Policja/ oraz za wszystkich, których pochłonęła niepokorna rzeka.

W programie przewidziane są wystąpienia o bezpieczeństwie nad rzeką i w górach, połączone z praktycznym pokazem niesienia pomocy oraz konkurencje sportowo-sprawnościowe dla dzieci i młodzieży. Do tradycji należy wspólny śpiew „Barki” i innych znanych pieśni.  Szczegółowy program będzie opublikowany po potwierdzeniu udziału przez zaproszonych gości.

W bliskości przystani TREPCZA San jest wyjątkowo piękny, ale i groźny

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.