Cztery osoby zatrzymano za posiadanie narkotyków

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Cztery osoby zostały zatrzymane przez brzozowskich policjantów w związku z ujawnieniem narkotyków w volkswagenie golfie. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście rulonów papierowych z zawartością suszu roślinnego w postaci marihuany. Policjanci ustalili ich właścicieli.

W czwartek, około godz. 23. policjanci z Posterunku Policji w Nozdrzcu pełniąc służbę w miejscowości Wesoła zauważyli pojazd, który był zaparkowany w ustronnym miejscu. Przy samochodzie stało troje młodych ludzi. Taki widok od razu wzbudził czujność funkcjonariuszy, w związku z tym niezwłocznie przystąpili do kontroli drogowej volkswagena golfa i wylegitymowania tych osób.

W trakcie wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili jeszcze jednego młodego mężczyznę, który przed przyjazdem funkcjonariuszy przebywał wspólnie z pozostałą trójką. Podczas kontroli młodzi ludzie byli nerwowi. Ich zachowanie wskazywało na to, że mają coś do ukrycia. Policjanci szczegółowo skontrolowali bagażnik i wnętrze samochodu.

Podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne. W skrytce ukryty był foliowy worek z zapięciem strunowym, wewnątrz którego znajdowało się kilkanaście rulonów papierowych z zawartością suszu roślinnego. Wykonane badania potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. Ponadto w kieszeni 20-latka funkcjonariusze ujawnili lufkę szklaną, W związku z powyższym trzech mężczyzn w wieku od 20 do 24 lat  i 18-latek zostali zatrzymani.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zarzutów dwóm 20-latkom z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Młodzi ludzie usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Przyznali się do winy. Za posiadanie narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KPP Brzozów
foto: archiwum eSanok.pl

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."