Niewybuchy na szlakach turystycznych. Znaleziono pozostałości po wojnie w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia, funkcjonariusze Straży Granicznej ze Stuposian dwukrotnie interweniowali i zabezpieczali miejsca znalezienia niebezpiecznych „pamiątek” z okresu I i II Wojny Światowej.

W dniu trzeciego października dyżurny operacyjny Placówki SG otrzymał informację z Nadleśnictwa Stuposiany o znalezieniu niewybuchu w okolicy Czereszenka.  Następnie, funkcjonariusz Policji z sekcji minerskiej wraz z funkcjonariuszami SG i pracownikiem Nadleśnictwa Stuposiany udali się w rejon znaleziska. Ustalili, że niewybuch to pocisk haubicy 230 mm z okresu I Wojny Światowej. Teren wokół pocisku zabezpieczono taśmą i oznakowano tabliczkami informacyjnymi.

Kilka dni później, funkcjonariusz SG ze Stuposian, w trakcie pełnienia służby w rejonie m. Tarnawa Niżna, w bezpośredniej bliskości szlaku turystycznego znalazł 4 granaty typu F1 z okresu II Wojny Światowej.

O obu niebezpiecznych znaleziskach powiadomiono i wezwano na miejsce patrol rozminowania z 21 Batalionu Dowodzenia z Rzeszowa.

Niewybuchy zostały usunięte z miejsca znalezienie i zdetonowane na poligonie wojskowym w Nowej Dębie.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."