Odpowie za kierowanie samochodem wbrew zakazowi

SANOK / PODKARPACIE. 55-letni sanoczanin odpowie za kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu. Podczas kontroli mężczyzna próbował przekonać policjantów, że zapomniał prawa jazdy spiesząc się do pracy. Za ten czyn grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W piątek po południu, policjanci z posterunku w Komańczy patrolowali okolice remontowanego odcinka drogi w  tej miejscowości. W pewnym momencie zauważyli samochód marki Citroen, który częściowo osunął się z jezdni, blokując tym przejazd innym pojazdom. Funkcjonariusze skontrolowali kierującego. Okazało się, że 55-letni mieszkaniec Sanoka nie ma przy sobie dokumentów. Tłumaczył, że jadąc w pośpiechu do pracy zapomniał zabrać prawo jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że kierowca od roku posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Zakaz ten obowiązuje do marca 2014 roku.

Jest to już kolejny ujawniony przypadek kierowania pojazdem mechanicznym przez kierowcę pomimo orzeczonego prawomocnego zakazu wydanego przez Sąd.

źródło: KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."