Są utalentowane, zawzięte i jeszcze nie raz dokopią chłopakom! Piłkarki Ekoball rozpoczęły drugi rok treningów (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Mimo przeciętnych wyników uzyskiwanych przez reprezentację Polski mężczyzn, piłka nożna cieszy się dużym zainteresowaniem w całym kraju. Na popularności zyskuje także rywalizacja kobiet. W Sanoku, od 15 miesięcy funkcjonuje sekcja dziewcząt, które pod szyldem Fundacji Promocji Sportu Ekoball, szlifują swoje umiejętności.

Drużyna dziewcząt Ekoball trenuje od dwóch do trzech razy w tygodniu na Orliku przy I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku. Obecnie, grupa liczy 15 zawodniczek.

Zespół ma już za sobą występy w spotkaniach towarzyskich i turniejach. Jest to jedyna dostępna forma rywalizacji, gdyż na Podkarpaciu nie funkcjonują młodzieżowe rozgrywki ligowe dziewcząt.

Wciąż można dołączyć do sekcji. Wystarczy przyjść na trening.

Utworzenie grupy dziewczęcej EKOBALL było możliwe dzięki uzyskanej dotacji ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

foto: Ekoball

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."