Za nami siódma edycja święta książki w Sanoku (ZDJĘCIA)

13-06-2013

SANOK / PODKARPACIE. Za nami siódme już Bieszczadzkie lato z książką, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tym roku jednym z organizatorów było Miasto Sanok, w którym przez całą niedzielę 9 czerwca odbywały się spotkania z autorami.

Bieszczadzkie lato z książką to skierowana do wszystkich mieszkańców impreza (jej pomysłodawcą i organizatorem jest wydawnictwo Bosz), która składa się ze spotkań z autorami, artystami – pisarzami, ilustratorami, projektantami, a także ludźmi książki i kultury – dziennikarzami, naukowcami, wydawcami. Impreza ma na celu promocję czytelnictwa oraz kultury literackiej w regionie Podkarpacia. W tym roku zorganizowana została w Sanoku i Przemyślu.

Święto książki w Sanoku zostało uroczyście zainaugurowane na Rynku przez przedstawicieli organizatorów. Następnie zebrani mogli się oddać kupowaniu książek, bowiem swoje stoiska miało w tym dniu kilka znaczących wydawnictw. Już o 11.30 rozpoczęły się ciekawe spotkania z autorami. Sale Muzeum Historycznego, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Biura Wystaw Artystycznych, gdzie odbywały się spotkania, wypełnione były po brzegi. Bo to przecież niepowtarzalna okazja spotkać się ze sławnymi ludźmi, kupić ich książki, otrzymać autograf. Rozmowy, które z autorami prowadzili Jerzy Kisielewski, Tadeusz Górny, Piotr Dobrołęcki i Marian Struś, oscylowały wokół pisarstwa, książki, języka pisanego i mówionego, kultury, ale także filmu, PRL-u, a nawet piłki nożnej. Z przyjemnością słuchało się opowieści Sławomira Kopra, Eustachego Rylskiego, Renaty Piątkowskiej, Krystyny Sienkiewicz i Janusza Majewskiego, Pawła Potoroczyna, Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk, Stefana Szczepłka, Jerzego Iwaszkiewicza i Marka Przybylika, Barbary Kosmowskiej, prof. Jerzego Bralczyka, czy Krzysztofa Potaczały.

Oczywiście nie zapomniano również o najmłodszych, dla których zabawy zapewnił Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.