Prawie 4,5 tys. paczek papierosów zatrzymano w Medyce

MEDYKA / PODKARPACIE. Kolejna próba przemytu została udaremniona przez funkcjonariuszy Służby Celnej. Tym razem w Medyce, w trakcie szczegółowej kontroli Fiata Tempry celnicy znaleźli  4497 paczek papierosów.

13 lutego br. tuż przed północą do odprawy w Medyce zgłosił się 29-letni obywatel Ukrainy. Podróżny zachowywał się dość nerwowo, co wzbudziło uzasadnione podejrzenia celników. Pojazd, którym kierował został skierowany do szczegółowej kontroli.

Podczas rewizji samochodu osobowego marki Fiat Tempra funkcjonariusze celni znaleźli 4497 paczek papierosów marki FEST. Towar ukryty był w podwójnej podłodze i zbiorniku paliwa.

Kierowca nie przyznał się do przemycanego towaru, twierdził, że nic nie wiedział o ukrytych w pojeździe papierosach. Przeciwko niemu Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe i dodatkowo zatrzymała samochód, w którym przewożone były wyroby tytoniowe.

 

IC w Przemyślu

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."