PODKARPACIE: Zagłodzone zwierzęta. Padło 25 owiec i 5 świń

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci kilkudziesięciu zwierząt hodowlanych, które odnaleziono na terenie gospodarstwa rolnego na terenie gminy Cieszanów. Gospodarz został zatrzymany do wytrzeźwienia i  wyjaśnienia sprawy.

Wczoraj po południu lubaczowscy funkcjonariusze uzyskali informację o odnalezieniu martwych zwierząt hodowlanych na terenie posesji w gminie Cieszanów. Policjanci, których skierowano na miejsce ustalili, że w stodole znajdowało się stado owiec liczące 29 sztuk, 25 z nich było martwych. W kolejnym z pomieszczeń stodoły policjanci odnaleźli dwa żywe konie. Z kolei w chlewni znajdowało się 18 sztuk trzody chlewnej, z której 5 sztuk padło. Wezwany na miejsce lekarz weterynarii stwierdził, że zwierzęta padły z głodu, a pozostałe przy życiu były skrajnie wygłodzone i wycieńczone.

Właściciel posesji, 50-letni mieszkaniec gminy Cieszanów, w chwili kontroli był nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał u niego prawie 2,5 promila alkoholu. Okazało się, że wraz z gospodarzem zamieszkiwało jego dwóch synów, 17 i 24-latek, którzy nie wiedzieli nic o głodzeniu zwierząt przez ojca. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali sąsiadów i inne osoby mogące mieć informacje w tej sprawie. Pozostałe przy życiu zwierzęta funkcjonariusze przekazali pod opiekę pracownikom Urzędu Gminy w Cieszanowie.

Właściciel posesji został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Czyn, którego się dopuścił może nosić znamiona przestępstwa znęcania się nad zwierzętami, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Lubaczów

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."