BESKO: Budżet uchwalony jednogłośnie (ZDJĘCIA)

29-12-2016

BESKO24.PL / PODKARPACIE. Bescy radni jednogłośnie przyjęli budżet na 2017 rok. Gmina najwięcej przeznaczy na wydatki związane z oświatą i wychowaniem oraz rodziną.

Po stronie dochodów w budżecie gminy Besko jest nieco ponad 19 mln złotych. Z kolei po stronie wydatków – 18,95 mln złotych. W tym wydatki bieżące ustalono na poziomie blisko 15,4 mln , zaś majątkowe niemal 3,6 mln złotych.

W 2017 roku gmina Besko najwięcej przeznaczy na oświatę i wychowanie – kwota ta to blisko 7,3 mln złotych. Następnie na rodzinę – 5,6 mln, bezpieczeństwo publiczne i ochrona przeciwpożarowa oraz administracja publiczna będą kosztowały około 1,8 mln złotych, zaś gospodarka komunalna i ochrona środowiska zamknął się w 1 mln złotych.

Nadwyżka budżetowa ma siepnąć 185,5 tys. złotych, z kolei limit zobowiązań na przyszły rok ustalono na poziomie 1 mln złotych.

W takim kształcie budżet jednogłośnie zaakceptowały wszystkie komisje. Z kolei podczas dzisiejszego głosowania na sesji radni jednomyślnie podjęli uchwałę budżetową.

W trakcie obrad  procedowano także na kilkoma innymi uchwałami. Uporządkowano sprawy  dotyczące obwodów do głosowania oraz miejsca lokali wyborczych. Wzrosły także stawki za odbiów odpadów komunalnych.

Wiąże się to przede wszystkim ze wzrostem cenników, jakie ustala firma odbierająca te odpady od gminy – wyjaśnia Mariusz Bałaban, wójt gminy Besko.

Finalnie ceny podskoczyły o złotówkę. W przyszłym roku mieszkańcy Beska zapłacą 8 złotych od osoby za odbiór odpadów segregowanych oraz 16 złotych za odpady zmieszane. Odpowiednio firmy zapłacą 12 i 24 złote za pojemnik 120 litrowy.

 

 

Komentarzy: 6 do “BESKO: Budżet uchwalony jednogłośnie (ZDJĘCIA)”

 1. Beszczan pisze:

  W Besku jak ZWYKLE JEDNOGŁOŚNIE!!!!!!! Radny KTÓRY MIAŁ ODWAGĘ BYĆ PRZECIW nie jest radnym bo NIE CHCE….do radnych „MIĘSO ARMATNIE TEŻ MA PRAWO GŁOSU” A. Słomiński

 2. Betley pisze:

  DO ZARSZYN SIĘ PRZEPROWADŹ BESZCZAN BĘDZIE CI LEPIEJ….NIE BĘDZIESZ NARZEKAŁ….

 3. ...do beszczana.. pisze:

  ..nie chodzi o to że było jednogłośnie ale sądzę że było bardziej ciekawie,chociażby ze względu na zabranie głosu /fot.13/, przez niezwykle sympatyczną panią Kazimierę, która jest jedną z ostatnich sprawiedliwych.Szczęśliwego Nowego Roku !!!

 4. horeszko pisze:

  Czy to prawda że wasz sekretarz będzie startował na wójta w zarszynie????? Ciekawe czy esanok. znowu usunie mój komentarz

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.