Policyjne działania „Andrzejki”. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierowców!

30-11-2016

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „Andrzejki”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości kierowców. Akcja ruszyła dziś rano i potrwa do jutra.

 Data działań jest nieprzypadkowa, gdyż przypada w dniu popularnych imienin. W wyznaczonych punktach na drogach policjanci sprawdzają m.in. trzeźwość kierowców. Ich głównym celem jest wyeliminowanie z ruchu tych, którzy mimo, że pili alkohol, zdecydowali się usiąść za kierownicą.

303-118460

Funkcjonariusze będą także zwracać uwagę na stan techniczny samochodów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz inne wykroczenia.

Przypominamy: kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do 10 lat.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce kierować, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę „pijanemu” kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

KPP Sanok

Komentarzy: 10 do “Policyjne działania „Andrzejki”. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierowców!”

 1. .. pisze:

  teraz musza dmuchac i kierowcy i policjanci

  • Ja pisze:

   Dobre!!!
   Faktycznie jak będą was sprawdzać to mówić pan pierwszy panie wladzo jak się czerwone zapali tzn. Sprzęt działa dobrze

 2. Tak tylko pytam pisze:

  Gdzie policjanci byli w poniedziałek, jak trzeba było pomagać kierowcom? Był dla nich za ślisko?

  • życzliwy pisze:

   A co mieli robić? Sypać piaskiem czy solą? Wyobrażasz sobie kierowanie ruchem w takich warunkach? Zamiast pomagać byłoby dodatkowe utrudnienie.

 3. .. pisze:

  a jak sprawa z nowosielec ?

  • kotek pisze:

   Łeb ukrecili jak zwykle w takim przypadku. Gdyby to padło na zwykłego człowieka to by obrastali w piura a że to ICH człowiek to cicho sza pewnie ani go nie zawiesili he he co za PATOLOGIA

 4. U patologi pisze:

  Wszystkim Andrzejom ze służby udzielić wolnego aby nie było plamy ponieważ potem trzeba ją zmazywać a ogół krzyczy.

 5. Burak pisze:

  A kto bedzie pilnowal pijanych policjantow ? Policjantow co jezdza bez pasow,rozmawiaja przez telefony i w du…maja 50km/h w zabudowanym.No kto ? Nagrywac ich i do komendanta.Nikt nie jest ponad prawem

 6. "Co wolno wojewodzie"dokończ pisze:

  Kolego taka służba kiedyś nazywana była władzą a im wiele wolno a tobie nie, zawsze się śpieszą i są w akcji jak jakiś korek czy większy ruch włączamy wycie to tak jak na ćwiczeniach lub weselu strażaka ppoż. To jest najważniejsze a nie ogół pospólstwa.

 7. oj tak :) pisze:

  dla tych co nie wiedza W POLSKIM PRAWIE NIEMA CZEGOS TAKIEGO JAK KONTROLA TRZEZWOSCI W PRZYPADKU GDY KIEROWCA NIE POPELNIL WYKROCZENIA ! Zapamietac to sobie

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.