BESKO: Zatwierdzono ceny wody i ścieków na przyszły rok. Radni podsumowali remonty na drogach i w szkole podstawowej (ZDJĘCIA)

31-10-2017

BESKO / PODKARPACIE. W miniony poniedziałek w Besku miała miejsce kolejna sesja gminna. Radni pochylili się przede wszystkim nad uchwałami dotyczącymi cen za wodę i ścieki. Rozmawiano także o zakończonym remoncie w szkole podstawowej oraz remontach na drogach gminnych.

Na początek Mariusz Bałaban, wójt gminy Besko, podsumował działalność między sesjami. Wiadomo, że wyłoniono dwóch wykonawców do realizacji projektu związanego z przystosowaniem spichlerza podworskiego na cele kulturalne. Firma z krosna wykona roboty budowlano-konserwatorskie. Będą one kosztowały nieco ponad 1,1 mln złotych. Z kolei firma z Rymanowa przeprowadzi prace związane z instalacją. ich koszt to 195 tys. złotych. Zgodnie z umową w połowie października przyszłego roku zadanie ma zostać wykonane.

Trwa także remont ulicy Kościelnej. Fundusze na przeprowadzenie prac to pieniądze z tzw. schetynówek. Do tej pory przygotowano podłoże, położono też warstwę wyrównawczą. Warstwa ścieralna jest już na dwóch trzecich remontowanego odcinka. Pozostałe prace zostaną przeprowadzone po 1 listopada.

Dobra wiadomością jest także zakończenie prac remontowo-budowlanych w szkole podstawowej w Besku.

- Mamy nadzieje, że po 11 listopada przygotowane sale będzie można już użytkować. Uzyskaliśmy już potrzebne opinie, zarówno inspektora sanitarnego, inspektora nadzoru budowlanego jak i straży pożarnej – informuje Mariusz Bałaban.

Dobrą wiadomością jest także utrzymanie kursów autobusowych dla młodzieży z Mymonia i Poręb, którzy dojeżdżają do szkół średnich w ościennych gminach.

Zatwierdzono ceny wody i ścieków na 2018

Radni zatwierdzili taryfy na dostarczanie wody oraz odprowadzanie ścieków z terenu gminy. I tak za dostarczenie wody mieszkańcy zapłacą 4,92 zł za miesiąc. Stawka opłaty abonamentowej za odczyt wodomierza głównego to 25 gr. Z kolei stawka opłaty abonamentowej za rozliczenie dostarczonej wody wynosić będzie 93 gr. Za utrzymanie w gotowości urządzeń wodociągowych to 2,76 zł.

Jeśli chodzi o odprowadzenie ścieków za miesiąc mieszkańcy gminy Besko zapłacą 4,87 zł. Za usługę odczytu wodomierza – 25 gr, za odczyt wodomierza dodatkowego – 11 gr. Rozliczenie należności za ilość odprowadzanych ścieków będzie wynosić 93 gr, zaś za utrzymanie urządzeń w gotowości – 2,65 zł.

Z kolei dopłaty do wody na przyszły rok wyniosą 1,17 zł netto.

Komentarzy: 7 do “BESKO: Zatwierdzono ceny wody i ścieków na przyszły rok. Radni podsumowali remonty na drogach i w szkole podstawowej (ZDJĘCIA)”

 1. Przyjąłem do wiadomości pisze:

  To jest radnych zadanie misja i praca.Przyjdę do kranu napić się wody i można obliczyć ile mam zapłacić i gdzie tą wodę potem spuścić.

 2. Stasio pisze:

  A w gminie zarszyn ciemnosci…Proletaryat wraca z pracy i idzie do pracy w Ciemnosciach wstyd mi za was….. Czyzby az takie koszty gdyby godzinke dluzej swiecily latarnie

 3. Ciekawski pisze:

  „Przystosowanie spichlerza” A JAK TO z TYM SPICHLERZEM BYŁO????????

 4. Obserwatr pisze:

  Napewno JAK ZWYKLE radni byli zgodni co do decyzji SPRZEDAŻY i KUPNA ….

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.