AKTUALIZACJA / BOŻE CIAŁO W SANOKU: Jak co roku procesja Bożego Ciała zgromadziła tłumy wiernych (FILM, ZDJĘCIA)

15-06-2017

SANOK / PODKARPACIE. Uroczystą Mszą Świętą na sanockim rynku o godzinie 10:00, rozpoczęły się tegoroczne obchody Bożego Ciała. Tradycyjna procesja przeszła od parafii ojców Franciszkanów do kościoła Chrystusa Króla i jak co roku zgromadziła tłumy wiernych. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA – SANOK 2016


PROCESJA BOŻEGO CIAŁA – SANOK 2014


PROCESJA BOŻEGO CIAŁA – SANOK 2013

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Komentarzy: 41 do “AKTUALIZACJA / BOŻE CIAŁO W SANOKU: Jak co roku procesja Bożego Ciała zgromadziła tłumy wiernych (FILM, ZDJĘCIA)”

 1. Polak bardzo mały pisze:

  w jednym kościele modlą się żeby pis i po diabli wzięli, i kogo wszechmogący ma wysłuchać, owieczkę czy barana :)

 2. Anonim pisze:

  Forumowy KRETYN znow na ostrym – masakra

 3. koles pisze:

  i czym sie tu podniecac ze kler rządzi i nie płaci podatków

 4. Sanoczanin pisze:

  WSTYD

 5. kierowca pisze:

  Co za koszmar. Policja w Sanoku pilotuje procesję, a w Zahutyniu wypadek trzech samochodów. Zróbmy może policję kościelną, a ta państwowa niech pilnuje porządku na drogach w miejscach najczęściej występujących wypadków drogowych.

 6. kocik pisze:

  Do „kierowcy”: Popatrz kolego na zegarek. Procesja była o godz. 11.00, wypadek w Zahutyniu o 17.00. Nic niczemu nie przeszkadza. A jeśli Ty nie byłeś na procesji to szkoda bo zabrakło Twojego świadectwa wiary. A może wiary już dawno nie ma….. A przecież ochrzcili Cię zapewne Twoi Rodzice i tyle nadziei wiązali z Tobą. Pozdrawiam – uczestnik procesji.
  Dziękuję POLICJI za kierowanie ruchem w czasie procesji gdzie było nas wiele tysięcy ludzi wierzących.

  • Polak bardzo mały pisze:

   co do tego mają rodzice? starzy kiedyś zemrą a ty zostaniesz, sam, z ich nadziejami , śmiać się czy płakać, więc ogarnij się

   • do malego kurdupla pisze:

    Ogarnij sie infantylny, genetycznie zmodyfikowany trollu.
    Na pluciu przejdzie ci zycie! Nic nie osiagniesz, nic nie zobaczysz i po-dle kiedys skonczysz.

   • Wowa pisze:

    Twoi starzy mieli z ciebie niezłą pociechę, czy sam do tego doszedles:)

   • Polak bardzo mały pisze:

    uuuuuhahahahahaahahahjjajajajaajuuuhahahahaahjjajajajajajajauhhhhhahahahjajaja PiS !!!!

 7. Ma(r)x pisze:

  „I rzekł [mi]: Idź i mów do tego ludu: Słuchajcie pilnie, lecz bez zrozumienia, patrzcie uważnie, lecz bez rozeznania! Zatwardź serce tego ludu, znieczul jego uszy, zaślep jego oczy, iżby oczami nie widział ani uszami nie słyszał, i serce jego by nie pojęło, żeby się nie nawrócił i nie był uzdrowiony.” Iz. 6,9.10
  Zastanawiam się czy z tego całego tłumu znalazł się ktoś, kto zwrócił uwagę na to, co znajduje się w ołtarzu na SDK (3 min. 30 sek.) i przed czym cały tłum klęka. Wyjaśnię, ten ptak to nie gołębica symbolizująca Ducha Świętego. Dobitnie wskazuje na to długa szyja i masywny dziób. Ponadto ptak ten rozrywa swoje ciało, a z jego boku płynie krew. Podpowiem, to pelikan. Przez Boga ptak ten określony został jako nieczysty i Bóg zabronił spożywania jego mięsa (Kapł. 11,18). Czy coś takiego ma symbolizować czystego, nieskazitelnego, bezgrzesznego Pana Jezusa Chrystusa? A przecież przed tym ptaszyskiem wszyscy klęczą. Pelikan to symbol masoński, podobnie jak romb, który w ołtarzu znajduje się za nim. To nie jest przypadek. Ten wizerunek jest wykorzystywany co roku. Czy nikt nie widzi przed czym klęczy i czemu oddaje chwałę? Historia zatoczyła koło. „Dlatego nie mogli uwierzyć, ponieważ znów rzekł Izajasz: Zaślepił ich oczy i twardym uczynił ich serce, żeby nie widzieli oczami oraz nie poznali sercem i nie nawrócili się, ażebym ich uzdrowił. Tak powiedział Izajasz, ponieważ ujrzał chwałę Jego i o Nim mówił. Niemniej jednak i spośród przywódców wielu w Niego uwierzyło, ale z obawy przed faryzeuszami nie przyznawali się, aby ich nie wyłączono z synagogi. Bardziej bowiem umiłowali chwałę ludzką aniżeli chwałę Bożą.” J. 12,39-43

  • do Ma(r)x pisze:

   Nie twoj temat, daruj sobie idiotycznego wpisu kociarzu!

   Zamiast przepisywac Pismo Swiete – zacznij nim poprostu zyc.

   W zborze nie uczyli o tolerancji i poszanowaniu religii innych?
   Co tam sie dzieje procz prania mozdzkow????

   • Ma(r)x pisze:

    „Gdy usłyszysz słowo z ust moich, upomnisz ich w moim imieniu. Jeśli powiem bezbożnemu: Z pewnością umrzesz, a ty go nie upomnisz, aby go odwieść od jego bezbożnej drogi i ocalić mu życie, to bezbożny ów umrze z powodu swego grzechu, natomiast Ja ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew. Ale jeślibyś upomniał bezbożnego, a on by nie odwrócił się od swej bezbożności i od swej bezbożnej drogi, to chociaż on umrze z powodu swojego grzechu, ty jednak ocalisz samego siebie. Gdyby zaś sprawiedliwy odstąpił od swej prawości i dopuścił się grzechu, i gdybym zesłał na niego jakieś doświadczenie, to on umrze, bo go nie upomniałeś z powodu jego grzechu; sprawiedliwości, którą czynił, nie będzie mu się pamiętać, ciebie jednak uczynię odpowiedzialnym za jego krew. Jeśli jednak upomnisz sprawiedliwego, by sprawiedliwy nie grzeszył, i jeśli nie popełni grzechu, to z pewnością pozostanie przy życiu, ponieważ przyjął upomnienie, ty zaś ocalisz samego siebie.” Ez. 3,17-21 Biblia Tysiąclecia

 8. @wowa pisze:

  sam do tego doszedles czy ci ktos po-drzucil ‚zlota’ – hahaha – ‚mysl’?

  • Polak bardzo mały pisze:

   @… nawet na kompa z polskimi znakami ciebie nie stać :))), do czego doszedłeś dziadku na emigracji, dalej czekasz na ciumka i darmowe lody :)

   • do po-lak b maly pisze:

    Ho, ho, ho – ales s-po-strzegawczy!!!!

    Jak tam po-rno – nadal leci a matula ruskie ci po-d zasmarkany nos po-dnosi???

    No, to tatus ubek ma po-cieche = kod-ziarza. GRATULACJE, choc lepiej byloby gdybys byl wyskrobany.

   • Polak bardzo mały pisze:

    @do … głodnemu chleb na myśli :)))))))))

 9. aska pisze:

  Do Ma(r)x – nie klęka się przed ptaszyskiem, tylko przed monstrancją…

  • Ma(r)x pisze:

   Poganie też nie klękali przed swoimi „bogami” ale przed ich podobiznami i wizerunkami w postaci rzeźb i obrazów. Czy dzisiaj nie robi się podobnie? Czy nie klęka się przed obrazami i rzeźbami? Pan Bóg tego zabronił. „Oznajmił wam swe przymierze, gdy rozkazał wam pełnić Dziesięć Przykazań i napisał je na dwóch tablicach kamiennych.” Ks. Powt. Prawa 4,13 Biblia Tysiąclecia
   „… Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.” Ks. Wyjścia 20,4-6 Biblia Tysiąclecia
   „Pilnie się wystrzegajcie – skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie – abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach – pod ziemią. Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem.” Ks. Powt. Prawa 4,15-19 Biblia Tysiąclecia
   Pana Boga nie da się zamknąć w żadnej materii, bo jest Duchem. W hostii również.
   Nie jest moją intencją obrażać kogokolwiek, ale proszę, abyście zastanowili się jak takie praktyki mają się do tego co napisane jest w Piśmie Świętym.
   Jeżeli na jednym ołtarzu jest wizerunek Chrystusa, na drugim hostii, to w jakim celu na trzecim jest wizerunek tego ptaka? To co piszesz, nie jest prawdą, bo przed obrazami ludzie klękają, modlą się, całują obrazy. Przykładem obrazy w bocznych ołtarzach lub mieszkaniach, gdzie nie ma hostii, a ludzie oddają im chwałę.

 10. @ma(r)x pisze:

  Wyluzuj kociarzu, bo cie ludzie wysmiewaja:):):)

 11. Engels pisze:

  - ma(r)x

  Pochwal sie jaka to sekta cie zwerbowala i ile ci rokrocznie placi za zmiewage I wyszydzanie z wiary Ojcow?

  Zastanow sie nad tym co przepisujesz a Biblia zacznij zyc (jak ci ktos wczesniej doradzil) zamiast obrazac ludzi.
  Chcesz byc szanowanym to uszanuj drugiego (zdazyles cos takiego wyczytac)?

  • Ma(r)x pisze:

   Ja opisałem jedynie fakty. Wskaż jedno miejsce, w którym obraziłem, znieważyłem lub wyszydziłem kogokolwiek. Jeżeli to zrobisz, to przeproszę.
   Reguła jest, że gdy brakuje komuś argumentów w dyskusji, usieka się do wycieczek personalnych i epitetów pod adresem adwersarza. Zarzucasz mi, że nie żyję zgodnie ze Słowem Bożym. Sugerujesz, że jestem członkiem sekty i czerpię z tego jakieś korzyści. A prawda jest taka, że nie znasz mnie i nie wiesz o mnie nic.
   Szacunek i tolerancja wobec innych nie stoi w sprzeczności z wykazywaniem błędów w oparciu o Pismo Święte. Czy prorocy starotestamentowi i Pan Jezus, którzy wzywali do zmiany postępowania, byli nietolerancyjni i nie szanowali ludzi?
   I na koniec, co masz na myśli pisząc „wiara Ojców”? Jeżeli wiarę naszych przodków, to Ci przypomnę, że naszymi przodkami byli Słowianie, którzy wierzyli w bożki pogańskie.

   • @Ma(r)x pisze:

    Swoje ‚fakty’ trzymaj wylacznie dla siebie!

    Nadal omijasz temat i nie przyznajesz sie co to za sekta zwerbowala cie i kaze ci co rok pisac bzdury, ktore ja osobiscie znajduje za oblazliwe.

    Faktem jest ze cie nie znam i WCALE NIE ZAMIERZAM cie poznac.

    Regule o braku argumentow i atakow personalnych wzgledem ludzi, ktorzy nie podzielaja twoich bledow sprobuj zastosowac w swoim zyciu.

    Tymczasem po prostu SPADAJ i przestan sie osmieszac!!!

   • Ma(r)x pisze:

    Napisałeś, że piszę bzdury, które Ty osobiście znajdujesz za obraźliwe. Napisz proszę konkretnie co w moim wpisie Cię obraziło.
    To, że napisałem, że w ołtarzu był wizerunek pelikana i przed tym ołtarzem wszyscy klęczeli, to jest obelga czy fakt? Zobacz zdjęcia lub film i odpowiedz.
    To natomiast do jakiej denominacji religijnej przynależę, to jest wyłącznie moja prywatna sprawa i nie muszę się nikomu z tego tłumaczyć. Tobie również.

   • @Ma(r)x pisze:

    Stchorzyles sekciarzu, a z takimi dalsza dyskusja jest bezsensowna.
    Jest takie angielskie powiedzonko : live and let live – zyj i daj drugiemu zyc!
    Sprobuj to zastosowac i nie zameczaj ludzi swoimi „wierzeniami-belkotem”

   • Ma(r)x pisze:

    Nie stchórzyłem, tylko na podstawie Twoich dotychczasowych wpisów jestem w stanie z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć Twoją reakcję. Oszczędzę sobie i innym epitetów pod adresem Kościoła, którego jestem wyznawcą.

 12. Marek pisze:

  Taka jest Polska, Kraj ludzi wierzących, ale pełni nienawiści do katolików celebryci próbują ten obraz Polski wypaczyć, aby uspokoić swoje spaprane sumienie.

  • Polak bardzo mały pisze:

   spaprane sumienia, ale sweet focie ze Strachociny poszły w świat :)

   • ad po-lak b maly pisze:

    Glodnemu odgrzewane scierwo na mysli . Masz spaprany mozdzek a sumienia ci niestety BRAK!!!!

    Znow na ostrym???? Pewnie ci po-dwojnie placa :):):)

   • agatka pisze:

    hej :) Ty Polak mały to taki lokalny głupek? czy jak? bo czytam „ciebie” i nic a nic nie rozumie:) o co ci tak naprawdę chodzi?

   • Wowa pisze:

    Bycie w pisie to nie grzech tylko karaboska

 13. Reginald pisze:

  - wowa : bycie w pelo lub w nowoczesnej to psychiczna choroba!

 14. nelly pisze:

  Mam już już zaprogramowaną i niewykorzystaną kartę bankomatową
  Wycofać maksimum 5000 dolarów dziennie, maksymalnie 30
  Dni przez (wesleymarkhackers@gmail.com).
  Cieszę się z tego, bo mam ostatni tydzień i używałem go, aby otrzymać 150 000 dolarów. Wesley oznacza Hackerów
  Aby pomóc ubogim i potrzebującym, choć jest nielegalne, ale to
  Jest coś miłego i nie jest jak inne oszustwo udawanie
  Mieć puste karty bankomatu. I nikt się nie złowiesz, kiedy
  Używając karty. Uzyskać od wesley mark Hackers już dziś! Wystarczy wysłać e-mail
  Do (wesleymarkhackers@gmail.com)

 15. dobrze mi pisze:

  A ja mam 1500 na dzieci w ramach 500+, opieka dopłaca mi do czynszu za mieszkanie, dostaję talony na zakupy wyprawki szkolnej dla dzieci. Do tego zawsze coś dorobię. Teraz się żyje. Mam gdzieś pracę na etat.

  • uuuuhahhaha pisze:

   sam to wymysliles? pewnie tak :) znaczy to ze jestes kolejnym debilem na tym forum:) zastanawia mnie tylko jedno? po co tacy jak ty wypisuja takie bzdety? jaki macie w tym cel? bo to ze wszyscy wiedza ze piszesz bzdury ze to fakt,gorsze jest tylko to ze twoj pojebany mozg wierzy ze jest inaczej:):) ,ale pisz dalej kretynie lokalny moze wkurwisz jakiegos leminga podobnego do ciebie hahahaahahah

 16. DAILY REVIEW pisze:

  PRZYGOTUJEMY PROGRAMOWANĄ PUSTĄ KARTĘ ATMOTYCZNĄ, ABY WYCOFALIĆ MAKSYMALNIE DNIA 5000 USD.
  JA JESTEM TAK PRZYJŚCIONY, PONIEWAŻ JA ZAMAWIAM I ZAPŁACONY ZA DOSTAWĘ, NIE ZOSTAŁEM OSZUSTOWYM I JA TERAZ WŁASNY MÓJ DOM,
  MÓJ BIZNES ZOSTAŁ WZROST WIĘKSZY.
  GEORG BEDNORZ (georgbednorzhackers@gmail.com) JEST NAZWĄ NINIEJSZEGO HAKERA USA, KTÓRY DAŁ MI KARTĘ
  I RÓWNIEŻ OFERUJE WSZYSTKIE RODZAJE POŻYCZKI O TYLKO 2% STOPY PROCENTOWEJ.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.