CBOS: Polacy dobrze oceniają pracę Policji (WYKRESY)

10-11-2017

Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.

CBOS, w badaniu cyklicznym realizowanym w marcu i wrześniu każdego roku, monitoruje opinie dorosłych Polaków na temat działalności prezydenta, parlamentu oraz wybranych instytucji publicznych, w tym Policji. Wyniki najnowszej edycji badania wskazują, że większość ankietowanych (72%) dobrze ocenia jej działalność. Wykresy nr 1 i 2.

1-257820_g

1-257821_g

Policja znajduje się obecnie na drugim miejscu spośród dwudziestu dwóch ocenianych instytucji. Nieznacznie lepiej oceniana jest tylko działalność władz samorządowych. Warto również zwrócić uwagę, że Policja oceniana jest ponad dwukrotnie lepiej od instytucji wymiaru sprawiedliwości, tj. sądów i prokuratury. Wykresy nr 3 i nr 4.

1-257822_g

1-257823_g

Źródło: CBOS,  N=985 / KGP
foto nagłówek: archiwum Esanok.pl

Komentarzy: 16 do “CBOS: Polacy dobrze oceniają pracę Policji (WYKRESY)”

 1. .. pisze:

  chyba ze pojawi sie temat pana z nowosielec to wtedy juz nie

  • x....s pisze:

   Ostatnio w sejmie jakiś stażysta z mikrofonem też badał opinię publiczną.
   Pytał posłów by wskazali sukcesy rządu.
   100% badanych było z „dobrej zmiany”

 2. Bez obciachu pisze:

  Jak można porównywać policję z wymiarem sprawiedliwości np.prokuratury która ma nadzór nad sprawami,czy sądy, co czynili i jeszcze czynią i co ma policja wspólnego jak ona swoje, chłopcy na posyłki a prokurator i sądy swoje.Tak ogólnie to nie jest tak jak wykazują wykresy. Jak zwykle jest dużo przesady a chciałbym aby to była rzeczywista prawda a na taki stan to potrzeba jeszcze dłuższego czasu.Na zaufanie to trzeba trochę dłużej i solidniej zapracować( wysłużyć)Być człowiekiem honorowym,rozumnym a nie tylko do pałki i mandatów.

 3. xx pisze:

  Przyjdź i bądź rozumnym. Ta służba nie polega teraz na służeniu tylko pracy pod statystyki. Jak będziesz rozumny to usłyszysz, napisz raport o zwolnienie jak chcesz robić po swojemu i jak ci się nie podoba.

 4. juhas pisze:

  Przełom w terapii nietrzymania moczu. Terapia dostępna w Krośnie!

 5. xxx pisze:

  Przepraszam bardzo biorą pod uwagę tych na czele a nie tych z dołu a to różnica.Jak oni graja tak musisz tańczyć to już jest po za mną.Ale z ludźmi to trzeba po ludzku i zgodnie z prawem.Na interwencję nie jedzie przełożony chyba w kontrolę?lub poważniejszy bałagan tylko podwładny który jest na pierwszej linii frontu i od niego zależy w wielu przypadkach kiedy , jak i do kogo ma strzelić
  Z szacunkiem !

 6. Juras pisze:

  Ciekawe dlaczego w tym zestawieniu zabrakło strażaków, chociaż gdyby ich wstawić to byliby na pierwszym miejscu i policja wówczas by tak nie błyszczala ;)

 7. pączek pisze:

  Czy to zestawienie dotyczy też policji w lesku ?

 8. eVa pisze:

  CBOS ;-) wykresy zawsze miało z górnej półki ;-)

 9. petro pisze:

  ale jajca kto te sondaże robi i wypisuje takie bzdury i taką papką karmi później ludzi, w tym kraju można uwierzyć teraz w jedno że bezrobocie spada – ale wśród ukraińców.

 10. OLO pisze:

  W badaniach zawsze straż pożarna będzie wyżej niż Policja ponieważ strażacy nie dają mandatów.

 11. maślak pisze:

  Zawsze na pierwszym miejscu stawiać na zdrowie !!!NFZ konkuruje z sejmem senatem i sądem ? co to ma znaczyć ?

 12. NoBo pisze:

  Chyba nie brali pod uwage jakie maja nastawienie do obywatela ,ktory jest przez nich traktowany jak potencjalny bandzior a bandzior jak panisko!!!!!!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.