DYREKTOR SZPITALA: Z powodu braku kadry lekarskiej, dalsze funkcjonowanie oddziałów stało się niemożliwe

15-01-2017

Działając imieniem SPZOZ w Sanoku mając na względzie konieczność zapewnienia obiektywnego przekazu opierającego się na przepisach prawnych i zaistniałych faktach, informuję:

Trwające na przestrzeni ostatnich 3 lat problemy kadrowe wewnątrz Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, nasiliły się na początku roku 2016. Było, to spowodowane rozwiązaniem umów o pracę przez kilku lekarzy ginekologów. Dodatkowo od dni 4 kwietnia 2016 r. pozostali lekarze odmówili pełnienia dyżurów lekarskich wg. klauzuli opt-out, co uniemożliwiło zapewnienie ciągłości działania oddziału.

Następstwem powyższych okoliczności była konieczność wystąpienia Dyrekcji SPZOZ w Sanoku do Wojewody Podkarpackiego (zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej) o wydanie decyzji o czasowym zawieszeniu działalności Szpitala Specjalistycznego w Sanoku w zakresie Oddziałów Ginekologiczno – Położniczego oraz Noworodków. Zawieszenie przedmiotowych działalności trwało od 4.04.2016 do 3.05.2016 oraz od 23.05.2016 do 22.11.2016 tj. przez maksymalny 6-miesięczny okres, dopuszczany przez ustawę o działalności leczniczej.

Równocześnie w związku z powstałą nadzwyczajną sytuacją podejmowane były wielokierunkowe działania mające na celu utrzymanie pracy przedmiotowego oddziału.

henrykprzybycien

W tym celu SPZOZ w Sanoku przeprowadził 9 konkursów na udzielania świadczeń zdrowotnych przez lekarzy ginekologów. Konkursy w zakresie pozyskania nowych lekarzy oraz koncepcja przejścia zatrudnionych lekarzy w SPZOZ-ie na taką formę zatrudnienia jak umowa cywilno-prawna, bardziej elastyczna i lepiej płatna w przedmiocie normalnej ordynacji ani też dyżurów lekarskich nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Niezależnie od prowadzonych postępowań konkursowych SPZOZ w Sanoku w okresie od lipca do października prowadził także (powtarzany wielokrotnie) na stronie internetowej www.zozsanok.pl nabór na stanowisko Kierownika Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz zamieszczał ogłoszenia o zatrudnieniu lekarzy ginekologów w dowolnej formie (umowa o pracę lub kontraktowa). Na przedmiotowe ogłoszenia nie wpłynęła żadna oferta.

Ponadto równolegle z zamieszczanymi ogłoszeniami Dyrekcja prowadziła indywidualne, bezpośrednie rozmowy z lekarzami o specjalności ginekologicznej. Jednocześnie w momencie pozyskania lekarza na stanowisko ordynatora oddziału, część dotychczasowego zespołu lekarskiego zgłosiła, z rożnych powodów, konieczność ograniczenia wymiaru czasu pracy w oddziale. Powstała sytuacja uniemożliwiła ostatecznie uruchomienie oddziału. O prowadzonych działaniach i uwarunkowaniach dotyczących uruchomienia oddziału informowany był także personel zatrudniony w tym oddziale. W takim stanie rzeczy, z powodu braku kadry lekarskiej, dalsze funkcjonowanie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Oddziału Noworodkowego stało się niemożliwe.Z uwagi na wykorzystanie dozwolonego prawem 6-miesięcznego okresu na zawieszenie działalności przedmiotowych oddziałów, następnym krokiem proceduralnym, do którego Dyrekcja SPZOZ w Sanoku była zobowiązana (art. 107 ust. 1 ustawy o dzielności leczniczej), to wystąpienie z wnioskiem o wykreślenie Oddziałów Ginekologiczno-Położniczego i Oddziału Noworodkowego z rejestru podmiotów leczniczych. Wykreślenie nastąpiło z dniem 9 grudnia 2016 r.

Henryk Przybycień
dyrektor SPZOZ w Sanoku

oswiadczenie_sp_zoz

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Komentarzy: 108 do “DYREKTOR SZPITALA: Z powodu braku kadry lekarskiej, dalsze funkcjonowanie oddziałów stało się niemożliwe”

 1. ehh pisze:

  dobra zmiana PiS w powiecie polega na zamykaniu wszystkiego, ograniczaniu naborów, likwidacji placówek, rządów ludzi wątpliwych moralnie (kupowanie głosów) i kompletnej nieudolności i zwalaniu wszystkiego na poprzedników.

  Pogratulować „udanej” kadencji.

  • sanoczanin pisze:

   PO co nam w szpitalu POrodówki? Bo przecież coś się buduje koło policji?

   • PIS-DA pisze:

    Czekajcie aż wam PIS – DA !

   • PIS-DA pisze:

    Czekajcie aż, Ci PIS-DA !!

   • A podobno Pan Dyrektor miła takie Umiejętności, takie UKŁADY, cuda na kiju miał zrobić i co ? WIELKIE GÓWNO ! pisze:

    A podobno Pan Dyrektor miła takie Umiejętności, takie UKŁADY, cuda na kiju miał zrobić i co ? WIELKIE GÓWNO !

   • Coś się buduje KMIECIU ? Coś ale nie wiesz na pewno co !! Typowy wyborca PIS-DY ! Gówno się tam KMIECIU buduje ! pisze:

    Coś się buduje KMIECIU ? Coś ale nie wiesz na pewno co !! Typowy wyborca PIS-DY ! Gówno się tam KMIECIU buduje !

   • A cóż na to wielki POSEŁ z Sanoka ! Taki światowy i z takimi układami ;-)))))) Nie był w stanie załatwić paru lekarzy ? Eeeeee ....... za trudne ? pisze:

    A cóż na to wielki POSEŁ z Sanoka ! Taki światowy i z takimi układami ;-)))))) Nie był w stanie załatwić paru lekarzy ? Eeeeee ……. za trudne ?

   • kriskros pisze:

    zapytajcie szefa sanockiego pisu co o tym myśli? Dlaczego nie wypowiada się szef struktur powiatowych i miejskch?

   • A przypominam, że członkami zarządu są: 1.Starosta – Roman Konieczny – PIS 2.Alicja Wosik -członek -PIS -zdradziła PSL 3.Strzyż – członek – PIS- zdradził ludzi, którzy mu zaufali z PSL 4.Wacław Krawczyk -wicestarosta – był SLD- może pisze:

    A przypominam, że członkami zarządu są:

    1.Starosta – Roman Konieczny – PIS
    2.Alicja Wosik -członek -PIS -zdradziła PSL
    3.Strzyż – członek – PIS- zdradził ludzi, którzy mu zaufali z PSL
    4.Wacław Krawczyk -wicestarosta – był SLD- może teraz zapisał się do PIS
    5. Biskup- osoba nierozpoznana

   • w ciaży pisze:

    A może by się tak wypowiedział Przewodniczący Komisji Zdrowia Bogdan Struś, zawsze tak dużo mówi.

   • sanoczanin pisze:

    Co by jeszcze na poddaszu wymyślić ?

   • sanoczek pisze:

    Do @A przypominam…
    Człowieku jak nie masz pojęcia o świecie, to nie bierz się za pisanie. W zarządzie powiatu do PiS należy tylko Konieczny. Biskup to Solidarna Polska, a Wosik, Krawczyk i Strzyż są bezpartyjni.

    PS. Dyrektorzy szpitala znaleźli kandydatów na szefa porodówki,ale sanockie środowisko lekarskie ich nie zaakceptowało, a zwłaszcza pani doktor mocno zaprzyjaźniona z PO i Mikliczem. Wnioski wyciągnijcie sami.

  • piłkarz pisze:

   Brakło pieniędzy w zadłużonym POwiecie i wszędzie są kłopoty.

   • PIS-DA pisze:

    Czekajcie aż, WAM PIS-DA !!

   • A podobno Pan Dyrektor miła takie Umiejętności, takie UKŁADY, cuda na kiju miał zrobić i co ? WIELKIE GÓWNO ! pisze:

    A podobno Pan Dyrektor miła takie Umiejętności, takie UKŁADY, cuda na kiju miał zrobić i co ? WIELKIE GÓWNO ! Nadal nie ma sali operacyjnej to co jest nadaje sie do zamkniecia laryngologia nie przeniesiona.

   • zulu-gula pisze:

    A co zrobiła w tym temacie pani europoseł ?

  • wąsaty pisze:

   POgratulować „udanej” POprzedniej kadencji.

  • I to jest rozumowanie... pisze:

   …POmatołka – trzeba czytać ze zrozumieniem , ale to przekracza możliwości intelektualne większości wyborców PO , Nowoczesnej itp.

  • sympatyk pisze:

   A może platforma zrobiła by konferencję prasową w tym temacie ?

  • Wiber pisze:

   Tyle przez 8 lat się podziało że teraz trzeba to długo odbudowywać….

  • TO POWAŻNA SPRAWA. MAMY DO CZYNIENIA Z ZAGROŻENIEM BEZPIECZEŃSTWA MIESZKAŃCÓW POWIATU SANOCKIEGO. Było tyle obietnic. Zarząd Powiatu zapowiadał, że szpital jest w dobrych rękach. A co mamy: 1. Sala operacyjna nie będzie remontowana 2. Odział g pisze:

   TO POWAŻNA SPRAWA. MAMY DO CZYNIENIA Z ZAGROŻENIEM BEZPIECZEŃSTWA MIESZKAŃCÓW POWIATU SANOCKIEGO. Było tyle obietnic. Zarząd Powiatu zapowiadał, że szpital jest w dobrych rękach.
   A co mamy:
   1. Sala operacyjna nie będzie remontowana
   2. Odział ginekologiczny i noworodków zamknięty
   3. Nie ma funduszy na przeniesienie laryngologii ( pacjenci leczeni w skandalicznych warunkach
   itp. itd.
   Nasuwa się jeden tylko wniosek, ZARZĄD POWIATU DO DYMISJI I TO NATYCHMIAST !!

  • Cargul pisze:

   Ale ty głupi jesteś. To za czasów pokemonów oddziały były likwidowane z dobrobytu.

  • To nie jest DOBRA ZMIANA pisze:

   CZEMU upodlone, OKŁAMYWANE i poniewierane Panie Położne nie powiadomiły Pani Premier Szydło o sprawie ? To wyraźnie ŚMIERDZĄCA sprawa. Czy jakiś szwindel ? Wygląda wszystko na to. że TAK MIAŁO BYĆ ! Gremialnie popierany na Podkarpaciu PiS w naszym mieście POTĘŻNIE STRACI i już stracił na poparciu ! Pytam SPOŁECZEŃSTWO Sanoka czemu zgadza się na okradanie Sanoka z instytucji PORODÓWKI ? Czemu zgadzamy się na ciągłe umniejszanie NAM Sanokowi na korzyść sąsiednich miast które się rozwijają. Kto tu miesza i decyduje sobie jak sam chce ? Nie słucham już kolejnej bezradnej wypowiedzi tego „dyrektora” Miejscowe zakłady pracy nie chcące także dbać o zasobność kieszeni SANOCZAN tabunami zatrudniają Ukraińców. MOŻNA ? Po raz kolejny PYTAM. To LEKARZY NIE MOŻNA ?????? Ta sprawa smutno i mocno cuchnie i wyraźnie coś tu nie gra. Choćby to blokowanie na portalu pisania opinii.

  • Fru pisze:

   I znowu będzie wypisywanie przez frustrację Obrzydliwe tego nie da się czytać

   • A przypominam, że członkami zarządu są: 1.Starosta – Roman Konieczny – PIS 2.Alicja Wosik -członek -PIS -zdradziła PSL 3.Strzyż – członek – PIS- zdradził ludzi, którzy mu zaufali z PSL 4.Wacław Krawczyk -wicestarosta – był SLD- może pisze:

    A przypominam, że członkami zarządu są:

    1.Starosta – Roman Konieczny – PIS
    2.Alicja Wosik -członek -PIS -zdradziła PSL
    3.Strzyż – członek – PIS- zdradził ludzi, którzy mu zaufali z PSL
    4.Wacław Krawczyk -wicestarosta – był SLD- może teraz zapisał się do PIS
    5. Biskup- osoba nierozpoznana

   • Biskup - też PiS pisze:

    Biskup – też PiS

   • Mieszkaniec pisze:

    Pamiętajmy kto przez lata rządził w POwiecie i go maksymalnie wyzadłużał.

    Przed państwem ekipa PO-PSL

    1. Sabastian Niżnik (PO) – były na szczęście już starosta.
    To za jego kadencji nasz powiat został tak zadłużony, że teraz nie ma waciki dla nauczycieli, dlatego nie ma na utrzymanie szpitala – BO TRZEBA SPŁACAĆ KREDYTY ZACIĄGNIĘTE PRZEZ TEGO PANA!!!

    I proszę nie bronić tego pana że za jego kadencji to „tyle inwestycji”
    Nie sztuką jest brać na kredyt najnowszy telewizor 4k 50″ nie mając na chleb dla dzieci w codziennym budżecie. To oznaka głupoty, a nie inteligencji. Ale no cóż, ci z tego obozu politycznego już tak mają.

    Teraz będziemy przez lata za to cierpieć WSZYSCY.

  • Ble pisze:

   Ale głupoty

  • ehh pisze:

   Chora służba zdrowia jak w całej Polsce

  • eehhh pisze:

   frustraci już piszą jedna czy dwie osoby siedzą i piszą???

  • obserwator pisze:

   Ale PO konferencji się uaktywnili. A takiego łupnia dostali że aż miło.

  • Jan: pisze:

   A dlaczego w temacie nie wypowiada się Biskup, tak pięknie mówił na temat jednej z ulic a tu nic?

  • szkodnik pisze:

   Ludzie na mieście gadają że siedziba jednej z partii ma być w Nowym Sączu.

 2. dawi pisze:

  z pustego Salomon nie naleje jak lekarze nie chcą pracować bo wystarcza im praktyka prywatna i kasę trzepią. Choć Sanoccy specjaliści to szkoda gadać lepiej do Brzozowa jeździć. I jak im się ukróci prywatnie to zaraz bEdą chcieli wrócić do szpitala. A sanocki oddział stracił renomę już 7 lat temu kiedy ordynatorem był pewien pan Lekarz sadysta. Miałem go pozwać ale odpuściłem niepotrzebnie.

 3. koniec Podkarpacie nieuchronny bo nas oddadzą za "przyjaźń" z Ukrainą pisze:

  nie ma co się martwić, niedługo nasze ziemie zostaną przyłączone do Ukrainy (tamtejszy parlament od listopada proceduje ustawę uznającą istnienie Podkarpacia i Lubelszczyzny za „okupację ukraińskich ziem” i nakazującą wystapienie z roszczeniami wobec Polski), może jak tu zaczną rządzić ichniejsi oligarchowie, to w końcu zacznie tu być normalnie…. a pracodawcy będa szcześliwi, po co Polakowi płacić 1850 jak można Ukraińcom płacić połowę z tego.

 4. A,Z. pisze:

  W ciemnogrodzie pisowskim będziecie się leczyć modlitwą !!!

  • 47 pisze:

   do A,Z.

   Na po-matolska glu-po-te nie znaleziono jeszcze zadnego lekarstwa!

   po-twory po-dle zyja i tak samo zdychaja – najlepiej po-d lawa!!!

  • t3 pisze:

   W jaśnie oświeconej RzeczyPOsPOlitej tak roz…bano kraj, a służbę zdrowia w szczególności, że aby doczekać wizyty u specjalisty to tylko modlitwa pozostała.

 5. Grześ pisze:

  Tezeba zapytać lekarzy dlaczego to blokują jaki mają w tym interes…… jaki wie każdy

 6. ponieważ pisze:

  Ponieważ na OLCHOWCACH budowany jest nowy obiekt PRYWATNY …… podobno ma to być klinika ….. GINEKOLOGICZNO- POŁOŻNICZA…. HE HE

 7. Stanisław pisze:

  Lekarze to zgrana banda zawodowa i koleżeńska dość mocno skoligacona tzw.jedna z elit popapranych w uznawanej przez nich demokracji opartej na ustanowionych przez nich krętych prawach.

 8. Ciamcia- ramcia pisze:

  Jaki zarząd powiatu, takie rządy i efekty. Swoją niekompetencję próbują zwalać na swoją niekompetencję i jakieś budowy. To takie argumenty jak to, że w Lesku czy Brzozowie jest szpital to u nas już nie musi! Tragedia, że tacy ludzie siedzą za naszą kasę i kładą powiatową oświatę, szpital, muzeum, MDK… a winy szukają gdzieś daleko. Jakieś spiski wymyślają. Zwykłe niedouczenie wychodzi i tyle.

  A to zwykła ciamajdowatość, niemrawość, nieudolność, ospałość, bezradność, niezaradność, chaotyczność, oraz działania nielogiczne i niezrozumiałe, kiepskie, mizerne w efektach i skutkach, słabe, bierne, pasywne.

 9. mac pisze:

  A dzieciaki będą miały w aktach urodzenia RBR albo RLS i zanim się zorientują, to nawet do sądu nie będą miały kogo pozwać, bo się sprawa przedawni. A swoją drogą, gdyby lekarz musiał po darmowych studiach odpracować 25 lat w państwowym szpitalu (zresztą nie za darmo), to może by to nieco inaczej wyglądało.

  • V. pisze:

   I znowu. Odpracowanie studiów. Pragnę zaznaczyć, że kierunek lekarski nie jest jedynym „darmowym”.

   • mac pisze:

    Postudiuj konstytucję. Tam masz zagwarantowany dostęp do opieki medycznej i to to musi mieć jakiś związek z brakiem opłat za studia. Poza tym firmy budujące mosty utrzymują się z tego co zarobią i nikt nie zmusza cię do płacenia comiesięcznego haraczu na ich utrzymanie. A na służbę zdrowia wręcz odwrotnie. Jak chcesz być lekarzem na wyspach, skończ studia na wyspach.

   • V. pisze:

    Zgoda, dostęp do opieki medycznej gwarantuje konstytucja, którą powinno wypełniać państwo. Polska jest na szarym końcu w Europie jeśli chodzi o % PKB przekazywany na ochronę zdrowia. Nie uważasz, że poprawa systemu ochrony zdrowia i co za tym idzie warunków pracy lekarzy w Polsce byłaby lepszym rozwiązaniem, niż przymus do odpracowania studiów? To z pewnością zmniejszyłoby emigrację. Szkoda, że po objęciu stołka minister Radziwiłł zapomniał o co postulował zanim został ministrem.

   • mac pisze:

    Szkoda się denerwować bo i tak „cwańsi i mądrzejsi” sterują tym wszystkim tak, aby nabić kabzę sobie i swoim fanom tzw. społeczeństwo mając w głębokim poważaniu.

 10. Wyborca sympatyczny pisze:

  oczekiwania finansowe lekarzy są często absurdalne! w efekcie wyjeżdżają za granicę.
  pytanie, czy z mich podatnika pieniędzy powinno się kształcić pracowników zachodnich szpitali?!
  albo klauzula zabraniająca pracy w innym państwie przez 20 lat, albo pełna odpłatność za studia

 11. Marek pisze:

  Jakiś lekarz z papierami otworzy prywatna klinikę ginekologiczno-położniczą w Sanoku i bedzie zbijał na tym kase i tak pewnie to wszystko się skończy

 12. Anna pisze:

  Jak lekarze mają przyjść pracować do szpitala jak niedługo otworzy się klinika na olchowcach w której będą pracować

 13. dsfcv pisze:

  jaka jest w tym wina PiSu że lekarze to chciwe głąby ???

  brać kasować brać kasować – to ich zasada konowałów

 14. ad PIS-da pisze:

  Zmien plyte po-MATOLE, ta zupelnie po-rysowana!

  Co ci pelo obiecalo???????????????????????????????/

  • REX pisze:

   Wyzywani i poniżani przez zwolenników PIS, zaczynamy stosować takie same metody. Skoro PIS wygrał chamstwem i brutalnością my zrobimy tak samo. Oko za oko ząb za ząb.

   • t3 pisze:

    Wolisz być okradany po chamsku i brutalnie czy z gracją i kulturalnie. Bo mnie żaden wariant nie odpowiada. Ani PO, ani PIS ani PeSeL ani inne ich przystawki.

   • kiero-tank pisze:

    Czepili sie obecnego rządu a zapomnieli kto nam ten los zgotował chwile wcześniej? Obłuda…

   • @REX pisze:

    Nie szczekaj po-matolska sobako, choc cie odsunieto od koryta!

    Nalezysz jedynie do chlewu ty NIEKUMATY kretynie z ciemnogrodu!

    Co to za tania querwa przyniosla na swiat takie scierwo jak ty???.

    BRAWO ‚kiero-tank’ – trafny wpis, choc nie na „glory” po-tworow.

 15. kaja pisze:

  I po co lekarze składają przyrzeczenie lekarskie.

 16. Trolik pisze:

  Bardzo dobra zmiana, wyśmienita.
  Dają radę!!
  Otwierają filię w San Escobar!

 17. okl pisze:

  bedzie RBR wito :)

 18. wierny sanoczanin - My wyborcy PIS-u czekamy na wyjasnienia tej sprawy całego Zarządu. pisze:

  A przypominam, że członkami zarządu są:

  1.Starosta – Roman Konieczny – PIS
  2.Alicja Wosik -członek -PIS -zdradziła PSL
  3.Strzyż – członek – PIS- zdradził ludzi, którzy mu zaufali z PSL
  4.Wacław Krawczyk -wicestarosta – był SLD- może teraz zapisał się do PIS
  5. Biskup- osoba nierozpoznana

 19. Teraz pisze:

  Winni poprzednicy siedzą cicho ……

  • @Teraz poprzednikom nikt winy nie udowodnił. W terenie mówią, że zrobili dużo. A już trzeci rok trwa"Dobra zmiana" i nic , kompletnie nic ku dobremu nie idzie. pisze:

   Pozdrawiam.

   • kiero-tank pisze:

    Owszem zrobili nawet bardzo duzo ale dla siebie i na szkodę nas wszytskich co wyraźnie widać !

  • A przypominam, że członkami zarządu są: 1.Starosta – Roman Konieczny – PIS 2.Alicja Wosik -członek -PIS -zdradziła PSL 3.Strzyż – członek – PIS- zdradził ludzi, którzy mu zaufali z PSL 4.Wacław Krawczyk -wicestarosta – był SLD- może pisze:

   A przypominam, że członkami zarządu są:

   1.Starosta – Roman Konieczny – PIS
   2.Alicja Wosik -członek -PIS -zdradziła PSL
   3.Strzyż – członek – PIS- zdradził ludzi, którzy mu zaufali z PSL
   4.Wacław Krawczyk -wicestarosta – był SLD- może teraz zapisał się do PIS
   5. Biskup- osoba nierozpoznana

   • leszek pisze:

    A dlaczego ten gość jest osobą nierozpoznaną? Ja go dokładnie
    rozpoznaję na zdjęciach i filmikach z różnych imprez w Sanoku.

 20. Prawda pisze:

  Spisek medyków i to wszystko lepiej otworzyć to co się już buduje

 21. Szela Jakub pisze:

  „Lekarze to zgrana banda zawodowa i koleżeńska dość mocno skoligacona tzw.jedna z elit popapranych w uznawanej przez nich demokracji opartej na ustanowionych przez nich krętych prawach.” HAHAHAHA !!!! jak tak jest i wszyscy „madrzy” o tym wiedza to dlaczego nie ma porozumienia i wspolpracy na normalnych zasadach z ta grupa zawodowa?
  Za przeproszeniem, to nie sa „kolki” ktore mozna z dnia na dzien wymienic co widac na zalaczonym obrazku. Sa to ludzie wyksztalceni, z praktyka ktorym nalezy sie pewien szacunek i odpowiednie warunki pracy. Wymuszanie na nich czegokolwiek jak to robi „Superman” Przybycien jest farsa szkodliwa dla Sanoka-CIEMNOGLOWI ludzie z powiatu !!!

 22. ...do Szela Jakub.. pisze:

  ..szacunek dla lekarzy – ok. A gdzie lekarze mają szacunek dla pacjentów – w pewnej części ciała – ot i prawda cała.!!!

 23. Wyborca sympatyczny pisze:

  DZIEKUJEMY CI KOCHANY PISIE !!! CO jeszcze zlikwidujecie ? Szkoly,akademiki,mdk,szpital.Co dalej ? Macie tepaki swoja dobrą zmiane.

 24. Aza pisze:

  Nowa klinika ginekologiczno położnictwa ma być otwarta na olchowcach dlatego odział szpitalny został zamknięty ci lekarze wrócą do pracy ale tutaj zobaczycie panie doktorz Sanoka które tylko przyjmują prywatnie nie będę podawać danych

 25. Pi pisze:

  Nic nie szkodzi. Sadło z borsuka na wszystko pomaga. Konowały niepotrzebne.

 26. AF pisze:

  po to go wybrali żeby zniszczyć sanocki szpital

 27. zosia samosia co nie ma już włosia pisze:

  czy li nasze dzieci nie bendą moieć tablic rsa? to jakie, rbi rls rbr rkr???

 28. Edek pisze:

  W tym wszystkim może być szansa na przeniesienie laryngologi do byłej siedziby oddziałów zlikwidowanych. A potem sprzedać stary szpital i kasa jest bez pracy. W-ce to ma opanowane do perfekcji nie jedno przeobraził. W=cek do pracy

 29. kobieta pisze:

  Ot i położyli powiat na łopatki finansowe i same kompoty

 30. Wyborca sympatyczny pisze:

  Zaglosowaliscie cie na pis ? TAK !!! Wiec o co te płacze ?

 31. T pisze:

  Problem nie jest aż tak prosty jak by się wydawało i narzekanie na pis i po czy inną wieś nie ma do końca sensu. Osobiście jestem za tym aby po bezpłatnych studiach w niektórych zawodach był do odrobienia pewien okres czasu, bo kształci się studentów za dużą kasę z naszych podatków. Co do Sanoka to pytanie jak zmusić pazernych lekarzy do pracy tam gdzie są potrzebni – w kamasze (co jest nie realne), lub zwiększyć konkurencję (z tym też problem bo w Polsce ogranicza się miejsca specjalizacyjne – może żeby się „elyta” za bardzo nie rozrosła). Z drugiej strony niektórym sanockim lekarzom się nie dziwię jak zmusza się ich do pracy z osobami przez które można pójść siedzieć. Najgorsze jest to, że zamknięte oddziały nie da się reaktywować bo szpital nie przeskoczy nowych przepisów. A wszystko co się wiąże z tymi oddziałami, z SORu jest odsyłane do Brzozowa lub Leska – ciekawe jak szybko ludzie się przekonają że jest to spore zagrożenie dla mieszkańców.

 32. sanoczanin pisze:

  Co by jeszcze na poddaszu wymyślić?

 33. Wyborca sympatyczny pisze:

  Juz za dwa lata pisowcy zaczna obietnice zwiazane z tym oddziałem.Ale do tego nikt palcem nie kiwnie a dlaczego ? Bo sie nie oplaca.Bo prosze sobie wyobrazic ze jakis polityk reaktywuje oddzial i co z tego ma ? No nic bo ludzie szybko zapomna.A co innego jak zaczna cos dziala na pół roku przed wyborami.Takze czekamy do 2019

  • ad wyborca.... pisze:

   KRETYN po-matolski, wszechwiedzacy jasnowidz z klapkami na parszywych slepiach znow nacpacy i bzdety stuka na darmowym kampie – MASAKRA!!!

   Za-po-mniales „obietnice” pelowcow- szklane domy, dobrobyt, ba druga Japonie?

 34. Szela Jakub pisze:

  Ladies and Gentlemen,
  Oglaszam, ze z zamknieciem wielcewszechnej pomnozalni krolewskiego miasta SANOKA, wladze powiatu „CIEMNOGLOWI” wstrzymali proces rozmnazania sie Sanoczan !!!! bo nikt nie bedzie sie rodzil w Sanoku tylko w Brzozowie,Krosnie, i innych przybytkach. Nawet klinika na Olchowcach – to na Olchowcach. Kto sie chce urodzic na Olchowcach ??? Za 20 lat zoramy i posiejemy trawe…Wiec po co nam obwodnica, przeciez to pieniadze – ktorych ani powiat, ani Miasto nie ma….nie ma….nie ma. Po co baseny? Po co ten Sanok?
  I co potem, I co potem gnani tepym ciezkim mlotem, wy wzorcowi powiatowi ciemnoglowi?

 35. Luka pisze:

  Smialiście się z RBR a wyprzedzają was we wszystkim o głowę

 36. Światowa to jest europoseł Pani Elżbieta w Brukseli już tyle lat i Co?? Paru lekarzy nie zalatzalatwila? pisze:

  Taka światowa osoba i tyle lat już we władzy w Brukseli aż i paru lekarzy nie załatwi???

  • bolo pisze:

   re Swiatowa to jest eurposel …

   Tiaaaa – swiatowa, bo po brukselskich butkiach pedzi i ‚pifko’ po-pija ta jakajaca sie tlusta baba!

   Ona jedynie sobie i swojej po-sranej rodzinie po-trafi zalatwiac.

 37. Szela Jakub pisze:

  ty to jestes „MORON” losiu, naucz sie po angielskiemu idioto, a suka to nazywaj wlasna matke cwelu

 38. ZET pisze:

  pisowscy nieudacznicy mieli przed wyborami receptę na wszystko.
  Może po roku czas na podsumowania.
  Coś mi się wydaje że całej kadencji nie będzie.

 39. de Sade pisze:

  Nawet Henryk II nie pomógł.Kliki lekarskiej nikt jeszcze nie pokonał.Henryk powinien włączyć w to wszystko swoich zastępców,szczególnie jest tam taki jeden,którego pamiętam ze starostwa.Niech nie pierdzi w stołek i bierze kupę kasy.Ciekawe za co ????

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.