Fałszywy alarm o wybuchu butli z gazem. Kolejny głupi żart?

27-04-2017

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj sanoccy strażacy otrzymali zgłoszenie o wybuchu butli gazowej w jednym z mieszkań przy ulicy Sadowej. Jak się okazało alarm był fałszywy. Policja sprawdza czy osoba, która powiadomiła o rzekomym zdarzeniu, celowo udzieliła służbom nieprawdziwych informacji.

Do wybuchu butli  z gazem miało dojść w jednym z mieszkań przy ulicy Sadowej w Sanoku.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu tuż przed 21. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Sanok, była także policja oraz pogotowie gazowe – informuje st. kpt. Robert Wojciechowski.

Na miejscu okazało się, że właściciele wskazanego w zgłoszeniu mieszkania robią remont i nie doszło tam do żadnego nadzwyczajnego zdarzenia.

- Policjanci skierowani przez dyżurnego na miejsce nie potwierdzili zgłoszenia. Ustalili ponadto, że w mieszkaniu, o którym mówił zgłaszający, trwa remont i wszystkie instalacje są odłączone – precyzuje Anna Oleniacz, rzecznik sanockiej policji.

- Zachowanie zgłaszającego, który poinformował o fałszywym wybuchu, było skrajnie nieodpowiedzialne. Na miejsce zadysponowano 90% wkładu osobowego zmiany służbowej w naszej jednostce. Jeśli w tym czasie doszłoby do innych zdarzeń, nie bylibyśmy w stanie pomóc – zaznacza Wojciechowski.

W tej sprawie policjanci będą prowadzić postępowanie.

- Ma ono na celu sprawdzić, czy osoba zgłaszającą celowo i świadomie poinformowała służby o zdarzeniu, które nie zaistniało – kwituje Oleniacz.

oxygen-502887_960_720

zdjęcie poglądowe

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.