Fałszywy alarm o wybuchu butli z gazem. Kolejny głupi żart?

27-04-2017

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj sanoccy strażacy otrzymali zgłoszenie o wybuchu butli gazowej w jednym z mieszkań przy ulicy Sadowej. Jak się okazało alarm był fałszywy. Policja sprawdza czy osoba, która powiadomiła o rzekomym zdarzeniu, celowo udzieliła służbom nieprawdziwych informacji.

Do wybuchu butli  z gazem miało dojść w jednym z mieszkań przy ulicy Sadowej w Sanoku.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu tuż przed 21. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Sanok, była także policja oraz pogotowie gazowe – informuje st. kpt. Robert Wojciechowski.

Na miejscu okazało się, że właściciele wskazanego w zgłoszeniu mieszkania robią remont i nie doszło tam do żadnego nadzwyczajnego zdarzenia.

- Policjanci skierowani przez dyżurnego na miejsce nie potwierdzili zgłoszenia. Ustalili ponadto, że w mieszkaniu, o którym mówił zgłaszający, trwa remont i wszystkie instalacje są odłączone – precyzuje Anna Oleniacz, rzecznik sanockiej policji.

- Zachowanie zgłaszającego, który poinformował o fałszywym wybuchu, było skrajnie nieodpowiedzialne. Na miejsce zadysponowano 90% wkładu osobowego zmiany służbowej w naszej jednostce. Jeśli w tym czasie doszłoby do innych zdarzeń, nie bylibyśmy w stanie pomóc – zaznacza Wojciechowski.

W tej sprawie policjanci będą prowadzić postępowanie.

- Ma ono na celu sprawdzić, czy osoba zgłaszającą celowo i świadomie poinformowała służby o zdarzeniu, które nie zaistniało – kwituje Oleniacz.

oxygen-502887_960_720

zdjęcie poglądowe

Komentarzy: 8 do “Fałszywy alarm o wybuchu butli z gazem. Kolejny głupi żart?”

 1. .. pisze:

  dowalic kare 100 tysiecy zl i po sprawie

 2. O.o pisze:

  Żal mi osób które są aż tak chore umysłowo. Jak można tak postępować? Przecież w tym samym czasie ktoś mógłby potrzebować pomocy ze strony straży czy też pogotowia gazowego. Liczę na to że osoba zostanie namierzona i dostanie odpowiednią karę za swoje głupie zagrywki. Ze swojej strony powiem tyle że wiele razy dzwonił telefon od gowniarzy mimo że pracuje w zupełnie innej branży to się zastanawiam gdzie są ich rodzince i czy w ogóle poświęcaja im wystarczająco czasu,bo efekty można usłyszeć w słuchawce..

 3. ktos pisze:

  Wlasciciel mieszkania pewnie malo zawalu nie dostal jak sie dowiedzial ze ponoc byl wybuch w jego mieszkaniu:/

 4. Ja wiem kto pisze:

  Byłego właściciela bym zapytał. Mieszka w piwnicy tego bloku.

 5. . pisze:

  Strasznie luksusowe
  Klitki po 30m2

  • hehehe pisze:

   a ceny jak w Rzeszowie jak w Warszawie heeeh ale sie cieszcie że macie swoje klitki „byznesmeny” sanockie za 5 groszy hehehe!!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.