HOKEJ: Bliżej do reaktywacji drużyny seniorów STSu. Czy czeka nas reorganizacja ligi?

17-02-2017

SANOK / PODKARPACIE. – Jesteśmy gotowi na serio rozpocząć budowę drużyny seniorów – mówi prezes STSu Sanok Jerzy Burtan. Nowi włodarze klubu czekają na decyzję hokejowej centrali w sprawie reorganizacji rozgrywek. Mówi się bowiem o zwiększeniu liczby drużyn i dokonaniu podziału na 8-zespołową ekstraklasę i liczniejszą niż dzisiaj I ligę. Trwają również negocjacje, co do ostatecznego kształtu budżetu STSu.

Tomasz Sokołowski

Chcielibyśmy podać Państwu informację o wysokości budżetu STSu Sanok na przyszły sezon, ale na razie nie będzie to możliwe. Wciąż trwa niełatwy, żmudny proces pozyskiwania sponsorów, czy negocjacje z potencjalnymi partnerami. Akcjonariusze spółki dostosowują swoje możliwości do potrzeb. Najistotniejszym na ten moment wydaje się fakt, że zarówno firmy Ciarko i PBS Bank jak i miasto Sanok podtrzymują chęć współpracy nastawionej na reaktywację drużyny seniorów.

- Sumy rosną, to cieszy. Dzięki pracy wykonanej w ostatnich miesiącach, jesteśmy bliżej reaktywacji pierwszego zespołu - mówi Jerzy Burtan, prezes STSu Sanok.

Budżet będzie determinował miejsce sanockiego klubu na hokejowej mapie Polski. Może nim być zarówno najwyższa klasa rozgrywkowa jak i I liga. Przynajmniej tak się wydaje w perspektywie pogłosek, jakie coraz głośniej słychać w środowisku.

JB

Jerzy Burtan

- Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jesteśmy gotowi na serio rozpocząć budowę drużyny seniorów. Aby określić, czy będzie to zespół szyty na miarę ekstraklasy czy I ligi, musimy poczekać z jednej strony na ostateczny kształt budżetu, z drugiej na decyzje hokejowej centrali w sprawie reorganizacji rozgrywek. Według wstępnych informacji, PZHL myśli o podniesieniu atrakcyjności dyscypliny poprzez zrzeszenie większej liczby drużyn i podzielenie ich na zasadzie 8- zespołowej ekstraklasy i być może również 8-zespołowej I ligi – wyjaśnia sternik sanockiego hokeja.

Na spokojną grę w gronie najlepszych drużyn w kraju potrzeba przynajmniej 2 mln złotych. Jak dowiadujemy się w sanockim obozie, klub stale pozyskuje nowych sponsorów. Sprawdził się pomysł powołania Kubu 1958.

JG

Jakub Górski

- Nieustannie prowadzimy działania zmierzające do zabezpieczenia budżetu i reaktywowania pierwszej drużyny. Wszystko idzie w dobrym kierunku, ponieważ zapewnienia o chęci współpracy uzyskujemy zarówno od podmiotów, które były z klubem wcześniej, jak i od firm chcących dołączyć do wspierania hokeja. Chodzi tutaj nie tylko o firmy, które mogłyby zadeklarować pomoc finansową, ale również o sponsorów technicznych, sprzętowych - mówi Jakub Górski, doradca ds. marketingu w STS S.A. i dodaje: – Chcemy, aby nasza oferta promocji sponsorów wyszła poza Sanok. Mamy plan zakładający dzielenie się wiedzą na temat budowania hokeja z innymi ośrodkami w Polsce, po to, aby stworzyć możliwość reklamowania partnerów w innych regionach kraju.

Po podjęciu decyzji przez akcjonariuszy określającej możliwości finansowe klubu na przyszły sezon, włodarze STSu będą mogli rozpocząć budowę zespołu seniorskiego, kompletowanie składu. Klub ma kontakt z wychowankami.

HP

Hubert Paszkiewicz

- Wiemy, że będziemy mogli liczyć na naszych zawodników. Wprawdzie nie możemy jeszcze organizować oficjalnych spotkań, bo hokeiści oczekiwaliby konkretów, ale przeprowadziliśmy kilka nieoficjalnych rozmów i mamy deklaracje powrotu do Sanoka w przypadku reaktywacji drużyny seniorów. Tutaj nic się nie zmienia. Chcemy postawić na wychowanków – przypomina Hubert Paszkiewicz, wiceprezes STSu.

Jednocześnie prowadzone są starania o powołanie do życia klasy o profilu sportowym w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku. Mieliby tam trafiać przedstawiciele różnych dyscyplin, w tym hokeja. STS otrzymuje bowiem sporo sygnałów od rodziców nastolatków spoza Podkarpacia, którzy chętnie posłaliby swoje pociechy do placówki, dającej możliwość połączenia zajęć dydaktycznych z trenowaniem w klubie dysponującym profesjonalną bazą.

Jeśli spełnią się marzenia naszych rozmówców, co do sposobu funkcjonowania hokeja w Sanoku w sezonie 2017/2018, wzmocnieniem działalności zespołu seniorów będą juniorzy grający w Centralnej Lidze Juniorów. STS ściśle współpracuje na tej płaszczyźnie z Niedźwiadkami. W perspektywie trzech lat, dobrze prowadzona drużyna juniorów mogłaby stanowić silne zaplecze dla starszych kolegów.

Kibice STSu nie przestają zaciskać kciuków za poczynania nowych władz klubu oraz akcjonariuszy spółki. Wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem i że za pół roku z niewielkim okładem, znów możemy emocjonować się grą seniorów. Taki jest cel Jerzego Burtana, Huberta Paszkiewicza, Jakuba Górskiego i Bartłomieja Rychtera, który również aktywnie uczestniczy w całym projekcie.

Oby się udało. Trzymamy kciuki. Również za to, aby budowę nowej drużyny rozpocząć odpowiednio wcześnie, wyciągając tym samym wnioski choćby z poprzedniego sezonu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WŁODARZE STSu: Wychowankowie będą filarem przyszłej drużyny seniorów (FILM, WYWIADY)

Wywiady z Hubertem Paszkiewiczem i Jakubem Górskim

Foto: Tomasz Sowa

Komentarzy: 34 do “HOKEJ: Bliżej do reaktywacji drużyny seniorów STSu. Czy czeka nas reorganizacja ligi?”

 1. NieWybrałemPana pisze:

  Czekamy na hej hej STS .

 2. Kibic pisze:

  Cieszą pozytywne wiadomości!
  Czekamy na reaktywacje!
  Głod hokeja jest ogromny!

 3. Anonim pisze:

  A nie w LO2? Proponuję technik kierowca rolnych.

 4. Wojtek come back na Burmistrza w 2018 & hokej wróci na swoje miejsce! pisze:

  Pióro i jego ekipa – auf wiedersehen!

  • bolo33 pisze:

   GDZIE wasz ,,wojtuś” KTÓRY ZNISZCZYŁ WSZYSTKIE DYSCYPLINY SPORTU W SANOKU I SYPAŁ NA HOKEJ Z MIASTA ???

   JAK ZACZĘŁO SIĘ WSZYSTKO SYPAĆ TO HOKEJ ZOSTAWIŁ.TERAZ SIEDZI W KRAKOWIE I SIĘ ŚMIEJE Z NAIWNIAKÓW ;)

   POPROŚCIE MOŻE WRÓCI NA BIAŁYM KONIU…..hehhe

   • @bolo33 pisze:

    Za Wojtusia wszystkie dyscypliny miały się dobrze!I Sanok miał się dobrze. Ale niektórzy uwierzyli w bajki Tadzia i stąd nie ma hokeja, nie ma szkoły na Dąbrówce, nie ma inwestorów, nie ma strefy, jest jeszcze większa marginalizacja południa województwa, padła Arriva, na Rynku pustki…..Nawet przewodniczący Komisji Finansowej w Radzie Miasta opuścił jej szeregi!

   • Q1 pisze:

    Wszystkie??? Żadne. Oprócz hokeja!

   • bolo33 pisze:

    JA POPIERAM POWRÓT HOKEJA ALE NIE ZA WSZELKĄ CENĘ I KOSZTEM INNYCH DYSCYPLIN. JESTEM ZA WYCHOWANKAMI.

    TO ZOBACZYMY CZY ,,towarzysz wojtuś ” WRÓCI I POMOŻE…

    JAK TERAZ MAJCHROWSKI ,,po znajomościach partyjnych” ZAŁATWIŁ MU PRACĘ TO ON MA HOKEJ I SANOK W …..

    ZA ,,wojtusia” ,, towarzysz borowczak”, piękny parking, ,,klika parku wodnego” , procesy z Sokołem, deptak projektowany przez panią CZ.. , MAJTKOWY RATUSZ, ZJAZD SANOCZAN itd.

    KASY, A KASY ZNIKNĘŁO Z MIASTA …

    BYŁ JAK CHORĄGIEWKA . KIEDY PIERWSZY RAZ KANDYDOWAŁ, A sld MIAŁO POPARCIE TO CHODZIŁ NA 1 maja.

    POTEM platforma, BO KOMUCHY NIE MIAŁY POPARCIA itd.

    CZEKAJCIE, CZEKAJCIE NA ,,zbawcę” KOCHAJĄCEGO SANOK ;) hehhe

   • @bolo pisze:

    dobrze prawisz bolo33 – czy ktoś w ogole podsumował urzędowanie Wojtka Blaszki? w Sanoku zawsze jest gadanie że kiedyś przyjdzie czas nad rozliczenia – ale potem nigdy to nie następuje. NIGDY NIKT NIE ZOSTAŁ ROZLICZONY – także prezesi klubu i trenerzy i zawodnicy ! zawsze panuje amnezja i demencja

 5. bla bla bla pisze:

  znowu kupa słów i żadnych konkretów.
  „może, miejmy nadzieję, prawdopodobnie, chyba, niewykluczone, nie wiadomo”
  hahahahahahaha a wy to łykacie jak małą pizzę w przerwie meczu, gdy jeszcze hokej był
  skumajcie, że nic z tego nie będzie

  • do @bolo pisze:

   Przyjdzie czas na rozliczenia…??? O czym ty mówisz! Cały czas nic nie robią tylko rozliczają i szukają haków! kompromitacja! Cały Sanok się z nich śmieje! Już nawet audytor się wyciszył.
   Przyjdzie czas, że te ” nowe dobre rządy” też ktoś rozliczy!!!

   • bolo33 pisze:

    ZOBACZ ILE ZA ,,towarzysza” było nietrafionych inwestycji i potem pisz o innych .

    Kasa znikała pojawiały się ,,borowczaki” , super inwestycje.

    Najpierw podsumujmy ,,towarzysza” bo sporo czasu siedział na stołku , a potem innych .

 6. pol pisze:

  Super pomysł z klasą sportowa!niech się chłopaki rozwijają i regularnie trenują. Tym bardziej że w Mechaniku była taka klasa wiele lat.

  • Anka pisze:

   Tak trzymać Panowie! Podoba mi się Wasz zapał…Budowanie drużyny na własnych wychowankach to podstawa dobrego hokeja. Mecze z własnymi zawodnikami mają inny smak. To jest to!

   • spasiony wąsaty Zdzisek z PasPolu typowy kibic hokejowy pisze:

    jakie wychowanki, jakie tutejsze?? Ja nie po to żem płacił piniendze na bilet zarobione ciężko na kotłach we Pasie, żeby siedzieć i jakichś miejscowych lejbów oglądać!! Ja płace za gwiazdy zagraniczne na lodzie!! Kanada, Czechy, Słowacja – to je to!! A tutejsi niech se jeżdża na ślizgawce na torze!
    Aha, i chce kiełbe z musztardo na meczu i wuwuzele z Biedry, ja jako kibic i zasłużony pracownik kotłowy Pasa żądam!! i mam dostać!

 7. torsje i mdłości pisze:

  Nowy pomysł z klasą hokejową??? Hahahaha dokładnie 50 lat temu już to działało w Sanoku.
  A co wy na to że ostatnio na imprezie hokejowej pojawił się oficjalnie wasz kochany były prezes, który tak niedawno narobił długów i doprowadził do zapaści klubu???? Co wy na to kibice sukcesu z Areny??? Ma u was przebaczone co??? Najlepiej jest wam mówić że PiS jest zły i zapominać kto narobił syfu, brudu i długów w klubie…. Szukajcie rozumu.

 8. Zygmunt pisze:

  Prawdziwi kibice czekają na powrót hokeja , wystarczy popatrzeć ilu kibiców przyszło na hokej U18 …… dziś był mecz Orlik – Podhale kibiców można było policzyć na palcach
  Sanok potrzebuje hokeja ale również „mądrych” włodarzy klubu którzy potrafią zarządzać klubem, ogrywać młodych nawet kosztem wyników….
  STS STS STS

 9. gogi pisze:

  szkoda, że to zwykła propaganda gdzie nie jest tak kolorowo jak się tu wypisuje, tekst jakby na zamówienie władzy … eh :/

 10. xxx pisze:

  A nie lepiej zrobic wszystko zeby wyrzucic pisowców z Sanoka ?

 11. PORAŻKA! pisze:

  Ewidentnie tekst pod zamówienie! Co to znaczy „bliżej”do reaktywacji. Dawajcie konkretami, a nie takie pierdoły sadzić! Tych populistycznych tytułów już się nie da czytać!

 12. klasa sportowa????? pisze:

  komentarz do wpisu:
  Super pomysł z klasą sportowa!niech się chłopaki rozwijają i regularnie trenują. Tym bardziej że w Mechaniku była taka klasa wiele lat.
  No i jaki efekt tej klasy jest????????
  żaden grupa chłopaków którzy albo nie zostali dopuszczeni do matury albo jej nie zdali- dziś w swoim CV jako zawód wpisują ………….PAUZA bo po liceum sportowym co mają wpisać?????
  LICEUM SPORTOWE to największa porażka, postawić na szkoły zawodowe!!!! po których jest praca!!!!!!!!!!!!!!

  • Ktoś pisze:

   Efekt końcowy zależy od tych chłopaków. Jak się będą chcieli uczyć to maturę zdadzą. Chce się młodzież uczyć i godzić naukę z treningami, to trzeba im to umożliwić a przy okazji odbudować sanocki hokej.To idealne rozwiązanie….a chłopaki z tego co mi wiadomo to w większości całkiem ambitne i poukładane osoby….dadzą radę… :)

 13. wojtuś pisze:

  jak będę u żłobu,to będzie hokej,, a dodatkowo: cyrk, burdel i samouwielbienie… nie lubię Sanoka!.. będę kandydował w Zagórzu.. Bukowsku .. i to z listy NOWOCZESNA.. HAHAHAHAHAHAHA

  • @wojtuś pisze:

   właśnie jestem u żłobu, nie ma hokeja, nie ma strefy, nie ma inwestorów,nie ma SP7, nie mam się czym pochwalić! Jedynie mój nos coraz dłuższy…

 14. sanoczanin pisze:

  Za Pana Blecharczyka był dwa razy Puchar i dwa razy Mistrzostwo Polski!
  I była atmosfera !
  Teraz wszystkie imprezy na tym obiekcie odbywają sie przy pustej widowni!
  Szkoda miasta, szkoda hokeja. Co jeszcze uda się zagładzić?!

  • witka pisze:

   co ty pleciesz? poza trofeami bylo setki nietrafionych decyzji, pieniądze wyrzucone w błoto, żenujące występy w walce o brązowy medal, przekręty, długi, brak informowania kibiców. O tych zasługach nie chcesz pamiętać?

   • @witka pisze:

    Przekręty…?.Długi…? Pieniądze wyrzucone w błoto…?
    Kto za to wszystko ponosi odpowiedzialność? Burmistrz miasta?

   • witka pisze:

    Jasne że tak. Decyzja o zawiązaniu sp. z o. o. była podpisywana przez burmistrza, dalej – decyzja że prezesem pozostał nadał Krysiak też była firmowana przez burmistrza, i to że nie było stałej kontroli nad tym co się dzieje w spółce, w papierach, w wydatkach itd, też obciąża burmistrza, bo miasto jest udziałowcem spółki. Tak trudno to zrozumieć? Chcesz powiedzieć że były burmistrz jest w tym wszystkim czysty i ma tylko spić śmietankę za sukcesy, a za niepowodzenia i przewałki nie ponosi żadnej odpowiedzialności?

 15. Luki pisze:

  A mi się takie podejście podoba. Teraz, na tym etapie nie ma co mówić o pewniakach, bo jest ich za mało. Kiedyś, podawali obietnice, które nie zawsze – z różnych przyczyn udało się zrealizować. Teraz na spokojnie, powoli budują klub od zera i nie mówią „Mamy już sponsorów” „Prowadzimy konkretne rozmowy” „Trwa dopinanie budżetu” „Kilku zawodników już zakontraktowanych” etc. Uchylają rąbka tajemnicy, żeby nie było totalnej dezinformacji plotek itp. Ale nie mówią głośno i pewnie o niczym, bo wiele rzeczy jest sprawą otwartą, niektóre zależą od innych, więc nie chcą rozmawiać z zawodnikami ani podawać pewnych informacji, do póki nie będzie konkretnych danych jakie mogłyby ujrzeć światło dzienne. Oni są spokojni, bo nie ma szopki dookoła działalności klubu, a my – kibice – jesteśmy spokojni bo wiemy, że ta lokomotywa powoli, ale rusza. Wszyscy zadowoleni. Oby tak dalej, z tej mąki za parę lat – jak w przypadku Podhala – może być bardzo dobry chleb!

  STS!!

 16. Pomieszanie z poplątaniem!!! pisze:

  Jeszcze do niedawna całym „złem” w hokeju byli poprzednicy- prezesi, udziałowcy, którym przypisywano wielkie „przekręty”. Głośno mówiła o tym nowa władza, pisał o tym audytor.
  1.Teraz co widzę? Na tafli Areny stoi ramie w ramię v-ce burmistrz Chęć z Piotrem Krysiakiem i Krzysztofem Czechem i wspólnie wręczają nagrody!

  2, To nie o tym samym Piotrze Krysiaku wspomina w swoim sprawozdaniu podczas ostatniej sesji burmistrz T. Pióro?
  „Spotkałem się z Piotrem Krzysiakiem i Krzysztofem Czechem przedstawicielami Związku Polskiego Hokeja na Lodzie, omówiliśmy planowane imprezy hokejowe w Sanoku”
  Można boki zrywać!!!

 17. ONN pisze:

  Powodzenia do boju,STS,STS!!!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.