HOKEJ: Złoto dla Cracovii. Brązowy medal mistrzostw Polski dla podopiecznych Tomasza Demkowicza!

03-04-2017

SANOK / PODKARPACIE. Niezwykle emocjonującym finałowym meczem nr 7 zakończyły się rozgrywki Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2016/2017.  Złote medale, drugi raz z rzędu zawisły na szyjach hokeistów Comarch Cracovii, którzy w decydującej fazie play-off pokonali GKS Tychy 4:3. Brąz dla prowadzonej przez sanoczanina Tomasza Demkowicza Tempish Polonii Bytom.

Najpierw w Polskiej Hokej Lidze zakończyła się rywalizacja o brązowy medal. Do rywalizacji przystąpiły: Podhale Nowy Targ i Tempish Polonia Bytom. Serca sanockich kibiców były przy tej drugiej drużynie, ponieważ jest ona prowadzona przez pochodzącego z Sanoka Tomasza Demkowicza. Jeden z najlepszych w historii sanockiego klubu zawodnik, a obecnie trener, pomógł Polonii awansować do najlepszej czwórki. Bytomianie stanęli przed szansą na zdobycie medalu po raz pierwszy od 16 lat.

Pierwsze spotkanie, które odbywało się na lodowisku „Szarotek” zakończyło się wygraną Polonii 3:1. Bardziej zacięty był mecz nr 2. Losy rywalizacji przesądził w dogrywce Błażej Salamon i dał swojemu klubowi upragniony sukces.

3

Tomasz Demkowicz. Foto: Tomasz Sowa

- W rywalizacji o 3. miejsce spotkały się dwie wyrównane drużyny, które chciały sięgnąć po medal. Szanse były wyrównane. Wydaje mi się, że byliśmy zespołem bardziej zdeterminowanym. W Bytomiu na medal czekano 16 lat, stąd głód sukcesu był duży – ocenia Tomasz Demkowicz, trener Tempish Polonii Bytom. – Były to ciężkie przeprawy. Decydowały detale. Po golu Błażeja Salamona w naszej ekipie zapanowała ogromna radość. Czuliśmy satysfakcję. To wielka sprawa dla całego środowiska hokejowego w Bytomiu, dla mnie osobiście również.

Tomasz Sokołowski, Esanok.pl: Jakie ma Pan plany na najbliższą przyszłość? Czy włodarze klubu z Bytomia rozmawiali z Panem o przedłużeniu kontraktu? Tomasz Demkowicz: – Na razie nie chciałbym o tym mówić. Mam ważny kontrakt do końca sierpnia. Aktualnie jesteśmy w trakcie okresu roztrenowania.

Z kolei w niedzielny wieczór rozstrzygnęła się sprawa złotego medalu. Po akcji sam na sam i trafieniu byłego zawodnika STSu, niezwykle lubianego w Sanoku Petra Šinágla, po mistrzostwo sięgnęła Comarch Cracovia. Tym samym, podopieczni Rudolfa Roháčka odwrócili losy finałowej rywalizacji, gdyż po czterech meczach przegrywali 1:3. Trzy ostatnie akcenty sezonu należały jednak do „Pasów”.

Dla klubu ze stolicy Małopolski jest to drugi tytuł z rzędu, dwunasty w historii i siódmy w ostatnich dwunastu sezonach. W tabeli wszech czasów, ekipę z Krakowa wyprzedzają jedynie Legia Warszawa (13) i Podhale Nowy Targ (19).

1212

Foto: Tomasz Sowa

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Komentarzy: 8 do “HOKEJ: Złoto dla Cracovii. Brązowy medal mistrzostw Polski dla podopiecznych Tomasza Demkowicza!”

 1. Alfred pisze:

  No i co z tego…

 2. wyborca sympatyczny pisze:

  Comarch Cracovia słusznie wygrał !
  ponieważ tylko tam leżą zwłoki wodza wszech czasów Lecha przenajświętszego
  kiedy relikwie w Sanoku ?
  panie burmistrzu i panie pośle ?

 3. egon pisze:

  i z czego tu się cieszyć!!! Z tego ze ludzie z Sanoka pracuja e innych miastach i zamiast u siebie odnosza sukcesy gdzie indziej!!! ZOBACZCIE CO ZOSTALO W SANOKU!! NIC TYLKO ZAORAC!!!! A PRZEPRASZAM ! JEST ZARZAD!!!!!! SMIECHU WARTE!!!

  • xD pisze:

   a wiesz dlaczego (nie mowie akurat o hokeju) uzdolnieni Sanoczanie wyjeżdżają z Sanoka i robią kariery w innych miastach?
   Dlatego, że w Sanoku żeby się gdziekolwiek dostać (nie do pracy nawet, a na zwykły staż) trzeba mieć znajomości. Bo inaczej się nie da. W innych miastach nie liczy się czyim jesteś bratem (pozdrawiamy Urząd Miasta), czy czyją żoną (pozdrawiamy MOSiR i SPGK), tylko to jakie masz kompetencje……

   • ktoś pisze:

    Wiem to po sobie, wyjechałem w 2000 roku z Sanoka do innego miasta w Polsce, było dokładnie tak jak napisałeś. Niestety za czyste powietrze i przyrodę nikt mi nie zapłaci (w Sanoku akurat tego nie brakuje), a żyć trzeba. Czy żałuję swojej decyzji – nie. Przyjeżdżam do Sanoka i miło wspominam młodzieńcze lata, ale tak jak napisałeś bez koneksji i układów pracy w tym mieście nie uświadczysz.

 4. Jan Sanocki pisze:

  @xD , ale zes sie zgadal, tylko w Sanoku dostaje sie wszedzie po znajomosci ?! masz katarakte na oczach i ci p.. zarosly,a fajanse o kompetencjach to zostaw dla misia puchatka

 5. bolo33 pisze:

  ODPIER…. SIĘ OD WSZYSTKICH, KTÓRZY ODESZLI Z SANOKA !!!

  TAK WAS BOLI , ŻE DEMKOWICZ ODNIÓSŁ SUKCES ???

  NOSILIŚCIE WSZYSTKICH ,,ZAGRANICZNIKÓW” NA RĘKACH KIEDY ZDOBYLI MISTRZA , ZAMIAST DOMAGAĆ SIĘ GRY WYCHOWANKÓW , KAŻDEMU RBR, RKR, RBI CHODZIŁO TYLKO O MISTRZOSTWO … TACY LUDZIE MIELI W D… HOKEJ W SANOKU CHCIELI ZOBACZYĆ TYLKO MISTRZÓW, A WY CHWALICIE SIĘ DOPINGIEM I FREKWENCJĄ …

  PRZEMYŚLCIE TO SOBIE SANOCZANIE I KIEDY WRÓCI HOKEJ STAWIAJMY NA WYCHOWANKÓW I STARAJMY SIĘ ABY BILETY DOSTALI CI, KTÓRZY STARALI SIĘ CHODZIĆ NA MECZE W SEZONIE ZASADNICZY, A NIE KIBICE Z …

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.