KICKBOXING: Kamil Rościński z brązowym medalem Mistrzostw Świata! (ZDJĘCIA)

10-11-2017

BUDAPESZT. Reprezentant klubu Samuraj SanokKamil Rościński, zdobył brązowy medal odbywających się w Budapeszcie Mistrzostw Świata Seniorów. To wielki sukces zarówno dla samego zawodnika, jak i dla całego klubu.

Pierwszym przeciwnikiem naszego reprezentanta był Hiszpan Ricardo Urrutia Diaz De Tuesta. Mimo presji i nerwowości, która z pewnością towarzyszyła pierwszej walce na Mistrzostwach Świata, Kamil poradził sobie świetnie wygrywając jednogłośnie na punkty.

hiszpan

W walce o półfinał Kamil Rościński zmierzył się z reprezentantem Argentyny – Ernesto De La Colina. Kamil walczył już z dużo większym spokojem i odniósł jeszcze bardziej efektowne zwycięstwo. Argentyńczyk był na skraju nokautu, ale udało mu się dotrwać do końca walki. Znów jednogłośna decyzja sędziów.

Argentyńczyk

Po dniu przerwy przyszedł czas na walkę półfinałową. Przeciwnikiem Kamila był Włoch Georgian Cimpeanu. Po gongu kończącym walkę sędziowie wskazali jednogłośnie zwycięstwo Włocha, jednak w opinii wielu osób oglądających walkę, był to werdykt niesprawiedliwy i ogromnie krzywdzący dla naszego zawodnika.

Brązowy medal jest z pewnością ogromnym sukcesem i powodem do dumy, szkoda tylko, że Kamil musiał zakończyć udział w Mistrzostwach Świata w tak kontrowersyjnych okolicznościach. Miejmy nadzieję, że ta sytuacja podrażni sportowe ambicje naszego zawodnika i za rok będziemy wspólnie cieszyć się z jeszcze lepszego wyniku.

kamil

foto. facebook/Kamil Rościński

Komentarzy: 12 do “KICKBOXING: Kamil Rościński z brązowym medalem Mistrzostw Świata! (ZDJĘCIA)”

 1. jbmt pisze:

  bardzo dobry wynik!!! lecz pewnie potrzeba sponsorow ktorzy jeszcze bardziej sie przyczynia i pomoga w zdobyciu czegos wiecej :D pozdrawiam

 2. Brawo !!! pisze:

  Sędziowie(jurorzy) czasem są nie sprawiedliwi i nie obiektywni następnym razem będzie przed nim respekt.Będzie znanym.

 3. Uczę pisze:

  Jedno strzalowiec

 4. J&M pisze:

  Brawo Kamil!!!!
  Świetny wynik, jesteś niesamowity.

 5. take pisze:

  powiedzmy sobie jasno – ten chłopak przebił hokeistów, piłkarzy, siatkarzy i unihokej w Sanoku – medal mistrzostw świata to ogromne osiągnięcie i niech nikt nie mówi że to niszowy sport bo na całym świecie tysiące ludzi trenuje sporty walki – a jednak człowiek z Sanoka zdobył medal !!!!!!!! szacunek !

 6. Widzę od pierwszych dni sekcji pisze:

  To ogromny sukces sportowego Sanoka! Oczywiście gratulacje dla genialnego Kamila, ale nie byłoby tego sukcesu i wielu innych gdyby nie Marcin, który stworzył ten klub od zera. Szacunek chłopaku! Gratulacje również dla świetnego trenera Artura.

  • WE sanoku! pisze:

   niech sobie WE Sanoku nie przypisują sukcesu Kamila! Chłopak sam do tego doszedł. Teraz każdy chce by sukces Kamila był ich sukcesem! Ale tak bywa, Kubicy nikt nie chciał pomóc a jak zaczął odnosić sukcesy każdy chciał być w jego chwale.

   Także WE Sanoku niech obchodzą Niepodległość jak KARNAWAŁ to będzie hoho… budujmy więzienia, obwodnice, a zaściankowość jak była tak będzie.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.