KRONIKA POLICYJNA: Obrabowali domki letniskowe, zwierzęce wnętrzności porzucone po kłusowaniu i wandal samochodowy

09-05-2017

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu sanoccy policjanci najczęściej interweniowali na zgłoszenia mieszkańców powiatu o kradzieżach i aktach wandalizmu. Pojawiła się także interwencja najprawdopodobniej dotycząca kłusownictwa.

Wandal samochodowy

61-latek z powiatu sanockiego zawiadomił, że nieznany mu sprawca uszkodził samochód marki Honda. Pojazd pozostawiony był na parkingu pod blokiem przy Prugara-Ketlinga. Sprawca pomalował srebrną farbą przednie i tylne drzwi, a także próg z lewej strony. Właściciel oszacował straty na około 1200 zł.

Kłusownicy nie próżnują

Policja otrzymała zgłoszenie, że w Tyrawie Wołoskiej, w kilku miejscach przy drodze ktoś pozostawił worki foliowe. W środku znajdowały się wnętrzności zwierzyny leśnej oraz kilka sztuk skór. Prawdopodobnie zwierzęta pochodzą z kłusownictwa. W tej sprawie policja prowadzi postępowanie.

Z promilami na rowerze i motorowerze

W Czaszynie policjanci zatrzymali rowerzystę, który jechał jednośladem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

40-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że znany mu mężczyzna będąc w stanie upojenia alkoholowego, jeździł motorowerem po drodze publicznej w Komańczy. na miejsce wysłano patrol. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny wskazanego w zgłoszeniu. Okazało się, że ma w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu.

Włamali się do domków letniskowych i ukradli alkohol

Mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że nieznani mu sprawcy włamali się do recepcji i domków ośrodka wypoczynkowego. Ukradli artykuły spożywcze oraz alkohol. Straty oszacowano na kwotę 800 zł.

Z samochodu ukradł wiertarki

52-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że złodziej włamał się do samochodu marki Volkswagen i ukradł dwie wiertarki udarowe wraz z walizkami. Łączna ich wartość to około 800 zł. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim 30-latek z naszego powiatu.

policja

źródło: KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.